Krediler
25 Oca 2021 08:50 Son Güncelleme: 25 Oca 2021 08:56

Erdoğan bankaları uyardı "Kârlarıyla övünenler düşük faizli kredi versin"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde yüksek faize dikkat çeken konuşmalar yaparken bankalara da mesaj gönderdi. Kârlarıyla övünen bankaları düşük faizle kredi vermeye çağırdı.

Erdoğan bankaları uyardı "Kârlarıyla övünenler düşük faizli kredi versin"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşın şikayetçi olduğu gıda fiyatları ve banka kredi faizleri konusunda mesajlar verdi. 

Sabah gazetesindeki habere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, birçok gıda ürününde yaşanan fiyat artışlarının arka planında olup bitenlerin araştırılması için ekonomi yönetimine talimat verdi.

Erdoğan'ın "Yağ, bakliyat, sebze ve meyvede fiyatlar öncelikli meselemiz. Vatandaş gıda ürünlerini daha ucuza tüketmesi lazım" dediği öğrenildi. Başkan Erdoğan, lokantaların açılması konusunun değerlendirilerek, önerilerin kabine toplantısına sunulacağını söyledi.

BANKALAR ESNAFIN VE YATIRIMCININ YANINDA OLMALI

Erdoğan, bankalara da seslenerek vatandaşın, esnafın, yatırımcının yanında olmaları mesajı verdi. Gerekli yerlere talimatı verdiğini belirten Erdoğan, "Ama öyle ama böyle bu iş bitecek. Fiyatlar böyle yüksek devam etmeyecek. Bunun önüne geçilecek, vatandaş rahat edecek" değerlendirmesini yaptı ve ekledi:

“Bankalar vatandaşa, esnafa, işletmelere düşük faizli kredi kullandırmalı. Bunu vatandaşa yansıtmalı." Bankalara seslenen Erdoğan, "Bankalar kârlarıyla övünüyor. Kazansınlar ama yapsınlar. Vatandaşın, esnafın, yatırımcının, sanayicinin yanında yer alsınlar."