Politika
26 Tem 2019 11:21 Son Güncelleme: 26 Tem 2019 12:25

Erdoğan, Albayrak'a kabinede yer verecek mi?

AK Parti kulislerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın olası bir kabine revizyonunda özellikle tepkilerin yoğunlaştığı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a görev verip vermeyeceği tartışılıyor.

Erdoğan, Albayrak'a kabinede yer verecek mi?

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde aldığı büyük yenilginin ardından kabinede ve parti yönetiminde hızla değişiklik yapacağı beklentilerini boşa çıkaran Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olası bir kabine revizyonunda özellikle tepkilerin yoğunlaştığı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’la ilgili kararının ne olacağı merak ediliyor.

31 Mart'ta yapılan İstanbul seçiminin tekrarlanmasında etkisi olduğu belirtilen Bakan Albayrak’a hem parti tabanından hem de parti içinden tepkiler olduğu biliniyor.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre parti kulislerinde, Erdoğan’ın kabinede bir değişiklik yapacağı güçlü şekilde dile getiriliyor, ancak bunun yeni yasama yılına doğru olacağı, ekonomide yaşanacak gelişmelerin de bekleneceği dile getiriliyor.

Kulislerde, "Merkez Bankası faizi düşürdü. Yıl sonuna kadar enflasyon daha da düşecektir. Ekonomide yaşanacak olumlu gelişmeler ekonomi yönetiminde bir değişiklik yapılması gerekliliğini de ortadan kaldırabilir" yorumları yapılıyor. Erdoğan’ın gelişmeleri de değerlendirerek dışarıdan atanan bakanlar dışında kabinede kapsamlı bir değişiklik yapmayabileceği belirtiliyor.