Güncel
26 Eki 2020 07:28 Son Güncelleme: 26 Eki 2020 07:46

Ekrem İmamoğlu Covid-19 açıklaması paylaştı: Testi pozitif!

İBB Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Covid-19 testi pozitif çıktı. Tedavi altına alınan İmamoğlu, hastaneden bir video paylaşarak durumu ile ilgili açıklama yaptı.

Ekrem İmamoğlu Covid-19 açıklaması paylaştı: Testi pozitif!

İstanbul Büşükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu Covid-19 virüsüne yakalandı. Tedavi altına alınan İmamoğlu, hastaneden bir video ile durumunu sosyal medyadan paylaştı. İmamoğlu paylaştığı videoda "’Covid 19 testim pozitif çıktı, tedavi sürecim başladı. Sağlık durumum şu an iyi, ilgi gösteren herkese teşekkürler." dedi. 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine tedavi altına alındı. Sağlık durumunun iyi olduğunu açıklayan İmamoğlu, Twitter hesabından ir video paylaştı. İmamoğlu ‘’Covid 19 testim pozitif çıktı, tedavi sürecim başladı. Sağlık durumum şu an iyi, ilgi gösteren herkese teşekkürler. Sağlığınıza ve önlemlere mutlaka dikkat edin, hepinizi seviyorum.’’ açıklamasında bulundu.

İMAMOĞLU'NDAN KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, yakalandığı koronavirüs ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: 

''Kıymetli vatandaşlarımız, tabi ben sıklıkla aslında test olan birisiyim. Hatta çarşamba günü yine kovid testi oldum ve negatif çıkmıştı. Ama dün akşam saat 9 sıralarında ateşim yükseldi ve 38 derece ateşle hastaneye gelince, dün akşamı hastaneyi geçirdim. Ve test olduk. Ve bugün itibariyle pozitif olduğu konusunda bir rapor oluştu.

Şu an aslında iyiyim, ateşim fena değil. Tıbbi anlamda negatif diye yorumlayacağımız bir şey gözükmüyor. İnşallah sağlığımıza kavuşacağız. Elbette bütün vatandaşlarımızın dikkat etmesini istiyorum. Bu süreçte duyurularımızı hep yapıyoruz. Teması mümkün olduğu kadar azaltalım. Herkesin duyarlılık göstermesi şarttır.''

 

MUHİTTİN BÖCEK 50 GÜNDÜR YOĞUN BAKIMDA

Öte yandan 50 gündür yoğun bakımda tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde yeni tip korona virüs (Kovid-19) tanısıyla yoğun bakımda olan Muhittin Böcek'in son durumu ile ilgili "Bulguları stabil olmakla birlikte durumu ciddiyetini korumaktadır." açıklaması yapıldı. Hastanede takibi yapılan Böcek, sağlık durumu kötüleşince 7 Eylül'de yoğun bakım ünitesine alınmış, 24 Eylül'de de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti. Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle solunum kaslarında sorun oluşan Böcek'e daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi (nefes borusuna delik açılması) uygulanmıştı.