Yazlık Projeler
12 Mayıs 2013 13:48 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 00:24

Ege kıyıları yazlıkçıların yeni gözdesi!

Güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte yazlık ev ilanlarına da hareketlilik geldi. sahibinden.com'un 2013 yılı Nisan ayı verilerine göre en çok yazlık ilanı girilen ilçe Kuşadası olurken, yaz

Ege kıyıları yazlıkçıların yeni gözdesi!

 

 
Ayda 3 milyarı aşkın sayfa görüntülemesi ile Türkiye’nin en çok ziyaret edilen e-ticaret sitelerinden sahibinden.com’un Nisan ayı verileri, yazlık ev ilanlarındaki son durumu ortaya koydu. Verilere göre en çok yazlık ev ilanı Kuşadası ilçesinden verilirken, ev fiyatlarının ortalama 360 bin TL’yi bulduğu Çeşme en pahalı ilçe olarak kaydedildi. Antalya’nın Manavgat ilçesinde yazlık ev fiyatlarında 2013 yılının Mart ayına göre yüzde 22 oranında düşüş gözlenirken, Serik ve Alanya ilçelerinde yüzde 7 oranında artış kaydedildi. 
 
 
Tatilcilerin gözde merkezlerinden Bodrum’da ise yazlık ev fiyatları Mart ayına göre ortalama yüzde 20 artarak, 276 bin TL’ye ulaştı. sahibinden.com verilerine göre yazlık ev fiyatlarında dikkat çeken artışın yaşandığı yerlerden biri de Balıkesir’in Ayvalık ilçesi oldu. Özellikle sakin tatil isteyenlerin ve dalış meraklılarının tercihi olan Ayvalık’ta yazlık ev fiyatları yaklaşık yüzde 41 oranında arttı. Geçtiğimiz Mart ayında ortalama 127 bin 500 TL değerindeki yazlık evler 180 bin TL’ye yükseldi. 
 
 
Çeşme rüzgarı Urla ve Foça’yı da yanına aldı
 
 
Son yılların en çok tercih edilen tatil beldelerinden Çeşme’ye olan ilgi Urla ve Foça’daki yazlık ev fiyatlarını da artırdı. sahibinden.com’un 2013 Mart ayı verilerine göre her iki ilçenin yazlık ev fiyatları yüzde 19 oranında artarak, Urla’da ortalama 305 bin TL’ye, Foça’da ise 160 bin TL’ye ulaştı. Karaburun’da ise ortalama 170 bin TL’ye yazlık evler bulunuyor.
 
 
Şile’de fiyatlar arttı, Silivri’de düştü 
 
 
sahibinden.com verilerine göre, İstanbul’a yakın olmak isteyen tatilcilerin ilk tercihleri olan Şile ve Silivri’deki yazlık ev fiyatlarında da önemli değişimler yaşandı. Fiyatların en çok yükseldiği ilçelerden Şile’de artış oranı 2013 yılının Mart ayına göre yüzde 29 olarak gerçekleşti ve 245 bin TL olan fiyat 315 bin TL’ye çıktı. İstanbul’un bir diğer ilçesi Silivri’de ise fiyatlarda düşüş gözlendi. İlçede, 2013 yılının Mart ayında 162 bin 500 TL olan ortalama fiyat gerileyerek 150 bin TL’ye kadar düştü. 
 
 
 
sahibinden.com hakkında
 
Aksoy Group bünyesinde, 2000 yılında kurulan sahibinden.com, yenilikçi ürün ve hizmet uygulamaları ile kendi iş alanındaki standartların belirleyicisi olmaya devam ediyor. 285 çalışanı, ayda 28 milyon tekil ziyaretçinin yarattığı 3 milyarı aşkın sayfa görüntülemesi, 76,8 milyon ziyaretçi sayısı, 3 milyon aktif ilanı ve on binlerce ürün çeşidiyle sahibinden.com Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından birisi olma özelliğini taşıyor.