Konut Haberleri
09 Tem 2012 14:48 Son Güncelleme: 09 Oca 2019 23:32

Dış Cehpe Yenilemede En Ekonomik Uygulama!

Dow, binayı yeniliyor, tasarruf sağlıyor üstüne de 10 yıl garanti veriyor

Dış Cehpe Yenilemede En Ekonomik Uygulama!

Binanızın dış cephesini yenilemek ve ömrünü uzatmak istiyorsunuz ve en doğru çözümü arıyorsunuz… Çeşitli kaplama malzemeleri arasında karar veremiyor ve bütçenizi de fazla zorlamak istemiyorsanız çözümünüz ısı yalıtımı... Çünkü ısı yalıtımı, enerjide sağladığı tasarruf ve yatırım maliyeti açısından düşünüldüğünde, en ucuz ve en efektif dış cephe kaplama sistemi… Bugün bina dış cephesine uygulanan doğal taş kaplama ya da giydirme cephelerin metrekaresi 150-300 TL, sadece boya yaptırmanın maliyeti 15-20 TL iken, ısı yalıtımının metrekaresi boya da dâhil 30-35 TL… Ve ısı yalıtımı binayı dış etkenlere karşı bina ömrü boyunca koruduğu gibi ısıtma ve soğutma giderlerinde de en az yüzde 50 tasarruf sağlıyor.

Yaz sıcaklarını iyiden iyiye hissettiğimiz şu günlerde sıcaktan bunalan ve klimalar nedeniyle yüksek elektrik faturaları ödeyen tüketicilere ısı yalıtımı yaptırmalarını öneren Dow Bina Çözümleri Yapı Ürünleri Satış Müdürü Gökhun Kurt, yalıtımla faturaların yarı yarıya düşeceğini vurguladı. Isı yalıtımının bir binadaki 100 metrekarelik bir daire için ortalama 3 bin TL maliyeti olduğunu ifade eden Kurt, bu maliyete ısı yalıtımı malzemeleri, işçilik, sıva, boya gibi tüm unsurların dâhil olduğunu belirtti. Kurt, “Üstelik ısı yalıtımı, maliyetini birkaç yıl içinde sağladığı tasarrufla amorti ediyor. Apartman yöneticileri bayilerle anlaşarak taksitle yalıtım yaptırabilecekleri gibi şu an uygulanmakta olan düşük faizli ve uzun vadeli yalıtım kredilerine başvurularak ödeme kolaylığı da sağlanabiliyor.” diye konuştu.

Isı yalıtımı yaptıracak olan bina sakinlerine ürün seçiminde çok dikkatli olmaları gerektiğini hatırlatan Kurt, STYROFOAM™ markası ile piyasaya sunulan mavi renkli, sert köpük levhaların Uluslararası CE Belgeli olarak üretildiğine dikkat çekti. Dow Bina Çözümleri, mavi renkli bu yalıtım levhalarını kalitesiz taklitlerinden ayırmak için sektörde ilk kez rastlanan bir uygulamaya da imza attı. Artık STYROFOAM™ ısı yalıtım levhalarının her birinin üzerinde Dow logosu yer alıyor. Ayrıca Dow, iş ortakları ile birlikte yine sektörde ilk ve tek olarak Blue Safe Mavi Kale ısı yalıtım sistemlerine 10 yıl garanti de veriyor.

Mavi renkli STYROFOAM™ levhaların en büyük farkı, dış ortam koşullarına dayanımı… Bu sayede bina ömrü boyunca, başlangıçtaki ısı yalıtımı performansını sürdürüyor. Su emmediği için dona karşı dayanıklılığı sayesinde bina dışında sıva çatlağı gibi oluşumları, bina içinde ise küf ve rutubet oluşumunu engelliyor. Binanın bakım ve onarım masraflarını azaltıyor, sağlıklı ve konforlu mekânlar yaratıyor.

Dow Bina Çözümleri’ne 0216 571 16 00 numaralı telefondan ve http://building.dow.com/europe/tr adresinden ulaşmak mümkün.