Konut Haberleri
12 Ara 2016 14:01 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 04:53

Deniz uçağı ile İstanbul-İzmir arası 3 saat tasarruf

İzmir´de gerçekleşen ‘10. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’nde İstanbul - İzmir deniz uçağı seferlerinin müjdesi verildi.

Deniz uçağı ile İstanbul-İzmir arası 3 saat tasarruf
İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde yapılan "10. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi"nde Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği (BURULAŞ) yoğun ilgi gördü.

36 ülke ve 60 ilden toplam 1179 katılımcının yer aldığı fuarda, İstanbul - İzmir deniz uçağı seferlerinin müjdesi geldi.
İstanbul'un merkezinden İzmir'in kalbi Alsancak seferlerine yoğun talep olacağını ifade eden acenteler, uçuşların başlamasını sabırsızlıkla bekliyorlar.

2,5 3 saat tasarruf sağlanacak

Acenteler, İzmir'de araç sayısının her geçen gün arttığını, trafik sorununun giderek çekilmez bir hal aldığını, İzmir Adnan Menderes Havaalanı ile Alsancak arasının yaklaşık 18 kilometre olmasına rağmen, 30-35 dakikadan önce ulaşmanın mümkün olmadığını, bu nedenle İstanbul İzmir arası uçuşlarda deniz uçağının tercih edileceğini belirtiyorlar.

Burulaş yetkilileri de, deniz uçağında check-in işlemlerinin uçuştan bir saat önce değil, 15-20 dakika önce bitirilmesinin önemli bir avantaj olduğunu, zaman kavramının en önemli değer haline geldiği günümüzde, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen uçuşlarına göre en az 2,5- 3 saat tasarruf edileceğini vurguladılar. Ayrıca; şehir merkezindeki Yunuseli Havaalanını tekrar açmak ve en kısa sürede uçuşları buradan hareketle gerçekleştirmek için de yoğun bir çalışma içinde olduklarını ziyaretçilerle ve seyahat acenteleriyle paylaştılar.