Konut Haberleri
17 Mayıs 2012 08:16 Son Güncelleme: 09 Oca 2019 23:26

Deluxia Palace Ticari Üniteler Açık Artırmayla Atılacak

Deluxia Palace Ticari Üniteler Açık Artırmayla Atılacak

Ataşehir'de yapılacak İstanbul Finans Merkezi'nin yanı başında yer alan Deluxia Palace projesindeki kazanç kapısı bu kez ticari ünitelerin satışa çıkmasıyla birlikte açılıyor
Teknik Yapı, mayıs ayı içinde teslimlerine başlayacağı 482 dairelik Deluxia Palace projesindeki ticari üniteleri de satışa sunuyor. Batı Ataşehir'in merkezinde yer alan Deluxia Palace'daki 7 adet ticari ünite, 26 Nisan tarihinde Teknik Yapı Holding Genel Merkezi'nde gerçekleştirilecek açık artırma yöntemi ile satılacak.

Büyüklükleri 644,23 metrekare ile 795,53 metrekare arasında değişen yedi ticari birim 6,7 milyon liradan başlayan muhammen bedeller ile satışa çıkarılıyor. Satışlar 26 Nisan tarihinde Teknik Yapı Holding'in merkez binasında açık artırma yöntemiyle gerçekleştirilecek.
Ticari ünitelerin hepsinin 149 metrekare ile 209 metrekare arasında bahçe kullanım alanına sahip olduğu bilgisini veren Teknik Yapı Holding Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, satışlarda peşin veya taksit seçeneklerinin de bulunduğunu belirtti.  Umut Durbakayım, Deluxia'da yer alan ticari ünitelerin de daireler gibi daha çabuk kiralanabilmeleri, bulunduğu lokasyona göre yüksek prim potansiyeli taşımaları nedeniyle iyi bir yatırım aracı olduğunu ifade etti.

"Konuttaki prim, ticari ünitelerde de yaşanır"


Bölgede ard arda yükselen konut ihtiyaçları nedeniyle günlük hayata yönelik ihtiyaçların arttığına dikkat çeken Durbakayım "Yakın geleceğin yatırım merkezi İstanbul Finans Merkezine ev sahipliği yapacak olan Ataşehir'de yükselen Deluxia Palace Ticari Üniteler'deki kazanç potansiyeli her geçen gün artıyor. Deluxia projelerini ilk satışa çıktığımız günden buyana metrekare prim miktarı yüzde 50'ye ulaştı. Aynı prim potansiyelinin ticari birimlerde de yaşanacağını öngörüyoruz. Bilindiği gibi sadece Deluxia Palace projesinde 482 daire yer alıyor. Diğer bir ifadeyle sadece bu projemizde yaklaşık 1.000 kişi yaşayacak ve bunların günlük ihtiyaçlarının karşılanması gerekecek. İstanbul Finans Merkezi'nin bulunduğu bölgede yer alan diğer konut projeleriyle birlikte bu ihtiyaç miktarı yaklaşık 20 bine kadar yükselecektir. Bu da şu anlama geliyor; buradaki her bir ticari birim hem mülk olarak hem de kira geliri olarak geleceğe yatırım yapmaktır" değerlendirmesini yaptı.