Konut Haberleri
22 Ağu 2020 10:19 Son Güncelleme: 22 Ağu 2020 10:20

Dap Ormanköy'ün Ormaniçi bölümü talep topluyor!

DAP Yapı, sağlıklı ev konseptiyle Çekmeköy’de inşa ettiği Ormanköy Projesi'nin Ormaniçi bölümü için talep toplamaya başladı.

Dap Ormanköy'ün Ormaniçi bölümü talep topluyor!

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, koronavirüsle birlikte insanların daha fazla orman içinde yaşamayı istediğini ve sağlıklı ev konseptinin çıkışa geçtiğini söyledi. Çekmeköy’de inşa ettikleri Ormanköy Projesi'nin bu açıdan yatırımcılar için büyük bir avantaj olduğunu söyleyen Yılmaz, “Projemiz, ormanın tam içinde ‘Sağlıklı Ev’ konseptiyle inşa ediliyor. Bu açıdan Ormanköy, hem arazi, hem mimari, hem de yatırım değeri açısından örnek bir proje. Ormana komşu, ya da orman manzaralı projeler elbette var. Ama orman içinde konumlanmış, dört tarafının ormanla çevrili olduğu ve gerçek manada ormanın tam merkezinde böyle bir proje belki de 30 yılda bir gelir” ifadelerini kullandı.

Projeyi oluştururken DAP Yapı bünyesinde, tamamen doktorlardan oluşan özel bir “Sağlık Kurulu” ile çalıştıklarını söyleyen Yılmaz, deprem yönetmeliğine uygun, havalandırma sistemleri iyi, balkon veya teraslı, orman içinde ve asansöre ihtiyaç duyulmadan yaşanabilecek evler hayata geçireceklerini söyledi. Yaklaşık 200 bin metrekare alan üzerinde yer alan Ormanköy projesinin yüzde 90’ının yeşil alanlar için ayrıldığını sözlerine ekleyen Ziya Yılmaz, “Oldukça yoğun bir ilgiyle karşılandık. Şimdi projemizin Ormaniçi bölümünde de ön talep topluyoruz. Gerçek anlamda doğayla iç içe, örnek bir proje tasarladık” diye konuştu. Proje ayrıca Üsküdar-Çekmeköy Metro İstasyonu’na 2, Kuzey Çevreyolu bağlantılarına 5 dakika mesafede bulunuyor.