Politika
19 Eki 2020 11:09 Son Güncelleme: 19 Eki 2020 11:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ersin Tatar'ı telefonla aradı. Anlamlı ilk mesaj!

KKTC'deki seçimlerin ardından cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar'ı, Cumhurbaşkanı Erdoğan telefonla arayarak tebrik etti. Bu görüşmede Erdoğan'ın o cümlesi anlamlı bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ersin Tatar'ı telefonla aradı. Anlamlı ilk mesaj!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC'nin 5'inci Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar'ı telefonla arayarak tebrik etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sonrası Ersin Tatar'la ilk telefon görüşmesini yaptı. Görüşmede Erdoğan, Ersin Tatar'ın başbakanlığı döneminde Türkiye ile olan uyumlu çalışmalarını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki başarısı nedeniyle Ersin Tatar'a tebrik etti: "Cumhurbaşkanlığı görevine seçilmenizin şahsınız, KKTC halkı ve Kıbrıs davamız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" 

Erdoğan, Ersin Tatar'ın geleceğe dair sunduğu vizyon ve gösterdiği güçlü liderlikle zor bir dönemde cereyan eden seçim yarışından galip çıkmaya muvaffak olduğunu kaydetti.

 Erdoğan, Kıbrıs Türkü'nün dünyayaya bir kez daha demokratik olgunluğunu ispatladığını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ersin Tatar'ın Cumhurbaşkanlığında KKTC'nin hak ve adalet mücadelesine özgüvenle ve başarıyla devam edeceğine inancının tam olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ersin Tatar'ın Başbakanlığı döneminde başta Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon faaliyetleri ve KKTC'nin kalkınması olmak üzere her alanda sergiledikleri uyumlu iş birliğini aynı kararlılıkla sürdüreceklerine inandığını dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ve KKTC'nin gelecek dönemde Kıbrıs meselesinin çözümüne yönelik gayretlerine de devam edeceğini belirtti.