Konut Haberleri
10 Oca 2022 14:06 Son Güncelleme: 10 Oca 2022 14:07

Çin'deki emlak krizi büyüyor: Shimao tüm konut projelerini satışa çıkardı!

Çin'de Shimao, konut projelerini satışa çıkardı. Ülkede uzun süredir emlak sektörü firmalarının borçlarını müdahale etmeye hazırlanıyor.

Çin'deki emlak krizi büyüyor: Shimao tüm konut projelerini satışa çıkardı!

Çin'de inşaat ve gayrimenkul şirketleri, iflas tehdidi yaratan likidite sıkışıklığını hafifletmeleri için alacaklılarıyla müzakere etmek zorunda kaldı. Çin'de gayrimenkul piyasasındaki hareketlilik devam ediyor.

BİR GAYRİMENKUL ŞİRKETİ PROJESİNİ SATIŞA ÇIKARDI
Shimao adlı inşaat şirketi, tüm inşaat projelerini satışa çıkardı. Shimao'nun tüm projelerini satışa çıkardığı haberi, ülke basınında yer aldı.

BUGÜN EVERGRANDE İÇİN KARAR GÜNÜ
Dünyanın en borçlu gayrimenkul geliştirme şirketi olan Evergrande Group, 4,5 milyar yuan (157 milyon dolar) değerinde borç ve tahvil kuponu ödemelerinde altı ay süreyle ertelemek için alacaklılarıyla toplandı. Toplantının sonuçlarının ilerleyen saatlerde açıklanması bekleniyor.

ÇİN DEVLETİ DEVREYE GİRİYOR
Çin devleti, sektördeki likidite krizini hafifletmek için yeni bir adım atarak, kamu ortaklığındaki gayrimenkul ve inşaat şirketlerinin zor durumdaki özel şirketlere ait varlıkları satın almasını kolaylaştıracak.

Caixin'in hafta sonu yayınlanan haberinde, geçen hafta bir kredi borcu nedeniyle temerrüde düşen Shimao Group Holdings'in , hem konut hem de ticari varlıklar dahil olmak üzere tüm gayrimenkul projelerini satışa çıkardığı yer aldı.