Konut Haberleri
03 Eyl 2016 14:04 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 04:37

Çatalca ve Silivri'ye metro müjdesi

Silivri'de yatırımlar hakkında konuşan İBB Başkanı Kadir Topbaş, Çatalca ve Silivri'ye metro müjdesi verdi...

Çatalca ve Silivri'ye metro müjdesi
Silivri’de AK Parti İlçe merkezini ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Başkanı Kadir Topbaş, Silivri'de yapılacak yeni yatırımların müjdesini verdi. 2004'ten bu yana Silivri'de 1 milyar 625 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyleyen İBB Başkanı Topbaş, yatırımların devamının geleceğini açıkladı.

Silivri'nin ulaşım yatırımlarıyla sayfiye ilçesi olmaktan çıktığını belirten Topbaş, “Her yerde metro her yere metro” anlayışıyla yürüttükleri raylı sistem yatırımlarından Silivri’nin de nasibini alacağını söyledi.

Ne Zaman Açılacak?
Başkan Topbaş, 2019 sonrasında Halkalı’dan Çatalca’ya bir metro hattı geleceğini, Silivri için de bir metro hattı planladıklarını açıkladı. Topbaş, İstanbul genelinde devam eden ve yapacakları metrolarla nihai raylı sistem uzunluğunun bin kilometreyi geçeceğini ifade etti.

İstanbul'un Metrosu internet sitesindeki bilgilere göre Çatalca metrosu Halkalı'dan başlayacak ve Bahçeşehir'den geçerek Çatalca'ya uzanacak. 33 kilometrelik Halkalı Bahçeşehir Çatalca metro hattı ile ulaşım 33 dakikada sağlanacak.

Silivri metrosuyla ilgili bilgiler kesinleşmezken, hattın Tüyap'tan başlaması bekleniyor. Hattın Tüyap'tan başlaması durumunda metrobüs ile de bağlantısı olmuş olacak.