Konut Haberleri
12 Kas 2014 11:21 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 02:08

‘Busidence’ konseptinin mimarı yatırımda hız kesmiyor

Buvan Yatırım en iyi kadrolarla çalışmayı prensip edindi, gözünü liderliğe dikti

‘Busidence’ konseptinin mimarı yatırımda hız kesmiyor
2008 yılının sonunda Türkiye Mortgage Brokerları Derneği Kurucu Başkanı Hakan Buvan tarafından kurulan Buvan Yatırım, stratejik proje geliştirme ve pazarlama alanındaki yatırımlarını aralıksız sürdürüyor.

Şirketlere pazarlamaya yönelik proje geliştirme ve daha sonra pazarlama faaliyetlerinin kurumsal ve profesyonel bir şekilde sağlam stratejilerle yönetilmesine yönelik hizmetler sunan Buvan Yatırım, sektörde liderlik koltuğuna oturmak için yatırımlarına hız veriyor. Bugüne kadar Metroport Busidence, Avenue Residence, Aris Park Residence, Kirazlı Konaklar, Safir Park Residence, Prestij Residence ve Sembol İstanbul gibi 20'nin üzerinde projeye imza atan firma, 2014 yılına hızlı giriş yaparak çalışmalarına Kuyaş İstanbul Vizyon Park, Kuyaş'ın yeni projesi  Altın Borsası ve Luxury Ofis Binası, Keleşoğlu İnşaat Town Ofis, Mutlu – Uzman- Miltaş ortaklığı Capital Tower's, Mutlu – Asoy Karca Ortaklığı Botanica projeleri ile devam ediyor. 2014 yılının son çeyreğinde iki yeni projenin lansmanını gerçekleştirmeyi planlayan Buvan, aynı zaman da kadrosunu zenginleştirerek şirketi daha ileri hedeflere taşımaya çalışıyor.

Hedef sektör liderliği

2006 yılından itibaren markalı konut projelerinde ‘En iyiler için en iyisi' sloganıyla yola çıktıklarını söyleyen Buvan Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Buvan, “ Şirketimizin temel prensibi ekibimizin en iyilerden oluşması. Reklam, PR ve medya planlama alanında ciddi deneyimlerimiz var. Uluslararası alanda faaliyet gösteren güçlü ekip arkadaşları ile çalışıyoruz. Kadrolarımız sektörel eğitim ve CRM konusunda da uzmanlaştı.  Buvan Yatırım olarak 2015 yılında hedefimizi sektör liderliği olarak belirledik” dedi. Buvan'ın en iyilerle çalışma prensibinin son örneği Olcay Akbulut. 2014 Ekim ayından itibaren Buvan Yatırım Genel Koordinatörlüğüne atanan Akbulut, Dedeman Holding Bodrum Kıbrıs, Kastamonu Holding Ilgaz Mountain Resort , Kuzu grup Spradon, Aydınlı Grup Solarkent  projelerinde yer aldı.

‘Busidence' konseptinin fikir babası

Buvan Yatırım, Sembol İstanbul projesi ile Çamoğlu Mimarlık ve Karden İnşaat ile beraber 2012 yılında İngiltere'de düzenlenen Property Award's yarışmasında karma projeler alanında Avrupa birinciliğine imza attı. Busidence konsepti ile 2007 yılında ‘A plus' ofis kategorisinde yeni bir sayfa açan Buvan,  bu başarısını yeni projelerindeki farklı konseptleri ile devam ettirmek istiyor. Aynı projenin satış ofisi iç tasarımını gerçekleştiren Gönye Mimarlık İtalya'da düzenlenen ‘A design' yarışmasında birincilik aldı.

Proje geliştirme ve konsept danışmanlığı Buvan'ın uzmanlık alanı

Buvan Yatırım, proje geliştirme ve konsept danışmanlığı hizmeti kapsamında, projenin ana stratejilerinin oluşturulması, doğru konseptler konusunda alternatif fikirler üretilmesi, mimari grup seçimi ve yönetimi, bölgesel satış grafiklerine  göre doğru daire dağılımının belirlenmesi,  satışa dönük doğru projenin seçimi, iç mimar seçimi ve satış ofisi kullanım alanlarının iç mimar ile beraber planlanması konularında danışmanlık veriyor.

Pazarlama programının oluşturulması, fiyat politikasının belirlenmesi, marka alt yapısının oluşturulması, CRM alt yapısının kurulması, satış kadrolarının kurulması ve pazarlama faaliyetlerinin yönetilmesi Buvan Yatırım'ın uzmanlık alanları arasında yer alıyor