Kira
29 Kas 2014 21:11 Son Güncelleme: 09 Oca 2019 18:31

Burada kiralar ev fiyatına

Bir mağazanın aylık kirasının ortalama 24 bin Euro'yu bulduğu İstiklal ve Bağdat Caddesi'nde bir yıllık kira getirisiyle lüks bir villa almak mümkün.

Burada kiralar ev fiyatına
Türkiye'nin en değerli caddeleri İstiklal, Bağdat Caddesi ve Nişantaşı oldu. Deyim yerindeyse yer bulmanın imkansız hale geldiği İstiklal ve Bağdat Caddelerinde 100 metrekarelik bir mağazanın aylık kirası ortalama 24 bin avroyu (66 bin TL) buluyor.

Basit bir hesapla İstiklal'de bir dükkanın yıllık kira getirisiyle lüks bir villa almak mümkün.

JLL Türkiye Perakende Pazarı Raporu'na göre perakende sektörünün İstiklal ve Bağdat Caddeleri'ne yönelik talebi artıyor. Bu yılın 3. çeyrek sonu itibariyle İstiklal ve Bağdat Caddeleri'nde kira bedelleri bir önceki yıla kıyasla yüzde 6.67 artış gösterdi.

Bu iki caddede metrekare fiyat ortalaması 240 avro oluyor. Başka bir ifade ile, yüz metrekarelik bir mağazanın aylık kira bedeli 24 bin avroyu buluyor. Ortalama kira bedeli 200 avro civarında olan Nişantaşı bölgesi, her zamanki gibi lüks markaların en önemli merkezi olmaya devam ediyor. İstanbul'un en gözde lokasyonları arasında olan Nişantaşı'nda 2015 yılında kira bedellerinin artan perakende talebiyle birlikte yükselmesi bekleniyor.

Bunun yanı sıra, rapora göre 2015 yılında İstiklal, Bağdat, Bahariye ve Beşiktaş Çarşı'da kira bedellerindeki yükseliş trendi sürecek. 2015'te Alemdağ ve Nispetiye Caddeleri'nde fiyatların mevcut seviyelerini muhafaza edeceği öngörülüyor.