Güncel
15 Eki 2020 09:35 Son Güncelleme: 15 Eki 2020 09:43

Buca ile İzmir Otogarı bağlantısı yolu ihalesi yapıldı

Buca ile İzmir Otogarı bağlantısı yolu ihalesi yapıldı. Şehir trafiğine girmeden bağlantı sağlayacak olan yol 400 günde tamamlanacak.

Buca ile İzmir Otogarı bağlantısı yolu ihalesi yapıldı

İzmir trafiği için önemli bir çözüm üretecek olan Buca ile İzmir Otogarı bağlantı yolu için ihale yapıldı. 6 firmanın yarıştığı ihalenin bedeli 41.2 milyon lira oldu. Yol tamamlandığında Buca'dan İzmir Otogarı'na şehir trafiğine girmeden ulaşılabilicek.

Buca ile İzmir Otogarı bağlantı yolundaki tünel ve viyadük projesinin birinci etabını oluşturan 2 viyadük, 2 karayolu alt geçidi ve 1 üst geçit inşaatının tamamlanması için düzenlenen ihale sonuçlandı.

6 firmanın yarıştığı ihalenin bedeli 41.2 milyon lira oldu. 10 gün içerisinde başlayacak imalat çalışmaları 400 günde biteceği belirtildi. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Buca ile Bornova arasında açılacak "İzmir'in en uzun karayolu tüneli" ile otogar bağlantısını sağlayacak viyadüklerin yapımını tamamlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Yüklenici firmaların 4735 Sayılı Kanun'un "Sözleşmelerin Tasfiyesi ve Devri" başlıklı geçici dördüncü maddesine dayanarak işin tasfiyesi için başvuruda bulunması üzerine durdurulan imalatların en kısa zamanda bitirilmesi için düzenlenen ilk ihale tamamlandı.

Buca Onat Caddesi ile Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Çevre Yolu Arası Bağlantı Yolu Yapılması Birinci Etap ikmal ihalesi kapsamında bin 850 metrelik güzergahta iki viyadük, iki alt geçit ve bir üst geçit inşaatının tamamlanması ihalesini, katılan 6 firma arasından 41 milyon 281 bin TL'lik teklifle Bertoğlu İnşaat Limited Şirketi kazandı. Firma ile sözleşme imzalandı. On gün içerisinde başlayacak imalat çalışmaları 400 günde bitecek.