Güncel
08 Oca 2021 13:03 Son Güncelleme: 08 Oca 2021 13:32

Brooklyn'deki Nef Saint Marks Place projesinde satışlar başlıyor

Türkiye'nin markalaşmış inşaat firmalarından Nef tarafından Brooklyn'deki inşaa edilen Nef Saint Marks Place projesinde satışlar başlıyor. Projede kaba inşaat tamamlandı. Teslimler 2021'in ilk çeyreğinde...

Brooklyn'deki Nef Saint Marks Place projesinde satışlar başlıyor

Türkiye gayrimenkul sektörünün önde markalarından olan Nef, global gayrimenkul pazarında da adından söz ettiriyor. Avrupa'nın önemli başkentleri ve Kazakistan'ın ardından dünyanın en önemli metropolleri arasında gösterilen New York'ta proje geliştiren Nef, Saint Marks Place projesinde satış sürecini başlatıyor.

Brooklyn'in en gözde caddesi olan 4. Cadde üzerinde konumlandırılan Nef Saint Marks Place projesinde satış dönemi 21 Ocak günü başlıyor. Nef patentine sahip 'Foldhome' konseptinin yer alacağı projede teslimlerin 2021 yılının son çeyreğinde yapılması planlanıyor.

Nef Saint Marks Place projesi, Brooklyn'in en gözde caddesinde, kahverengi tuğlalardan yapılmış birbirine bitişik evleri ile ünlü mahallesi Boerum Hill'de yer alan ve Brooklyn denildiğinde ilk akla gelen Park Slope, Gowanus, Fort Greene, Cobble Hill ve Downtown Brooklyn'in de tam ortasında bulunuyor. 12 katlı bina yapısına sahip projede kaba inşaat tamamlandı. Proje, Manhattan Central Park'a metro ile 10 dakika uzaklıkta yer alıyor.

FİYATLAR 550 BİN DOLARDAN BAŞLIYOR

Foldhome konsepti ile tasarlanan Nef Saint Marks Place projesinin iç ve dış mimarisinde klasik öğelerden ilham alan INC Architecs imzası taşıyor. Terrain'in yenilikçi peyzaj tasarımının Avdoo & Partners'ın karakteristik yaklaşımıyla bir araya geldiği proje, New York'un ortasında geleneksel değerler ile modern tasarımı birlikte sunuyor. Rezidansların yüzde 80'inin dış mekana ve geniş balkonlara sahip olduğu proje, Frederick Law Olmstead ve Calvert Vaux'nun başyapıtlarından Prospect Parkı ve Fort Greene Parkı arasında, yeşil alanlara sadece kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor.

Nef Saint Marks Place projesi, toplam 12 kattan ve 100 adet rezidanstan oluşuyor. Projedeki konut tipleri stüdyo daireden 4+1 daire tipi şekline kadar değişiyor.

Projedeki konut fiyatları 550 bin dolar seviyesinden başlıyor. Yüzde 10 peşinatla konut sahibi olunabilen projede kalan tutar için 30 yıl vadeli kredi imkanı sağlanıyor.

NEF'TEN 1 MİLYAR 52 MİLYON TL CİRO

2020 yılını teslim yılı olarak belirleyen Nef'in geçen yıl 1 milyar 52 milyon TL ciro elde ettiği belirtildi. Nef, bu cironun yüzde 23'ünü online satışlardan elde etti. Nisan ayından bu yana Nef Online'da 4 bin 700'ün üzerinde sunum gerçekleştirildiği bildirildi.

Bodrum'da Yalıkavak ve Gölköy'ün ardından üçüncü proje olarak Hebil koyunda Nef Reserve Hebil'i devreye alan alacaklarını duyuran Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, "Yine İstanbul'da Nef Reserve Kandilli projesinde ‘Koru Blokları'nı yakında satışa çıkacağız. Kazakistan'daki Nef Uptown projesinin ilk etabı 2021 yılı içerisinde teslim edilecek. 2021 yılında Nef Reserve Yalıkavak, Nef Reserve Gölköy ve Nef Bahçelievler teslim edilecek. Yeni Nef arsa projeleri satışa çıkacak" diye konuştu.