Kentsel Dönüşüm
23 Eki 2020 08:00 Son Güncelleme: 23 Eki 2020 08:00

Beykozda 48 bin metrekarelik kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı

Beykoz'da kentsel dönüşüm ile konut üretmeyi planlayan yeni bir şirket kuruldu. Hasanoğlu Şirketler Grubu bünyesinde kurulan HSN Kensel Dönüşüm, 400 milyon TL proje yatırım bedeli ile Beykoz'da çalışmalara başladı.

Beykozda 48 bin metrekarelik kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı

Hasanoğlu Şirketler Grubu kentsel dönüşüm alanında faaliyetlerini sürdürmek üzere HSN Kentsel Dönüşüm’ü kurdu. Grup, HSN Kentsel Dönüşüm markasıyla şehir merkezlerine yakın lokasyonlarda inşa etmeyi planladığı nitelikli konutlar için ilk projesini 400 milyon TL proje yatırım bedeli ile Beykoz’da gerçekleştireceği açıklandı. Hedeflenen 48 bin metrekarelik alanda iki etaplı dönüşüm...

HSN Kentsel Dönüşüm, Beykoz sahiline 3 km uzaklıkta olan arazide iki etaptan oluşacak proje için  bölgede açtığı ofisi ile talep toplama sürecini de başlattı.

Şirketin 400 milyon TL proje yatırım bedeli ile gerçekleştireceği kentsel dönüşüm projesi 48 bin metrekarelik alanda iki etap olarak inşa edilecek. 2021’nin ikinci çeyreğinde temeli atılacak olan projenin 2023’de teslim edilmesi hedefleniyor.

 Arazi geliştirme faaliyetlerinin hızla devam ettiğini belirten Hasanoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, “Kentsel dönüşüm kavramı, hem can hem de mal kaybının önlenmesi açısından hayati önem taşıyor. İyi analiz edilmiş ve dikkatli planlanmış kentsel dönüşüm projeleri, şehirlerimizi çarpık yapıdan kurtarıyor ve o bölgede yaşayan insanlara daha sağlıklı koşullarda yaşama fırsatı sunuyor. Hasarlı binaların yıkılmasının ardından inşa edilen sağlıklı binalar sayesinde doğal afetlere karşı daha hazırlıklı olunuyor. Hasanoğlu Şirketler Grubu olarak kentsel dönüşüm çalışmalarına katkıda bulunmak ve iyi bir planlamayla Beykoz İlçesi’nin dönüşümüne destek olmak istiyoruz. Bu doğrultuda bölgede arazi geliştirme faaliyetlerimize başladık ve Beykoz’da bir irtibat ofisi kurduk. İlçe sakinlerimiz ofisimizi ziyaret edip, diledikleri konu hakkında bilgi sahibi olabilirler” dedi.

Hayata geçirecekleri projenin detayları hakkında da bilgi veren Hasanoğlu, “Kuruluşumuzdan bugüne kadar 2 milyar TL yatırım ile 1 milyon metrekareyi aşkın inşaat alanına ulaştık. Grup şirketimiz HSN Kentsel Dönüşüm ile İstanbul’un gözde semti Beykoz’da arsa yatırımlarına başladık. Bu bölgede hayata geçirmeyi planladığımız proje iki etaptan oluşacak ve toplamda 105 bin metrekarelik bir alana kurulacak. Grup şirketimiz ile birlikte sektörümüzün canlandığı bu dönemde yeni projelerimizi hayata geçirmenin heyecanı içerisindeyiz” dedi.

İKİ ETAPLI PROJE

HSN Kentsel Dönüşüm’ün Beykoz’da hayata geçirmeyi planladığı proje iki etaptan oluşacak. Projenin ilk etabı 35 bin metrekare arsa üzerinde, 75 bin metrekare, ikinci etabı ise 13 bin metrekare arsa üzerinde 30 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak. İstanbul’un en önemli ulaşım ağının ortasında yer alacak proje, Avrupa Otoyolu’na 4 km, Kuzey Marmara Otoyolu’na 10 km, Beykoz Sahili’ne 3 km uzaklıkta yer alacak. Aile konseptinde planlanan 2+1, 3+1, 4+1 ve dubleks daireler, Boğaz ve doğa manzarasıyla yatırımcısına şehrin içinde aynı zamanda şehirden uzak bir yaşam imkanı sunacak.