Güncel
14 Ara 2020 08:06 Son Güncelleme: 14 Ara 2020 08:42

Beşiktaş Belediye Başkanı ve ünlü spiker Neşe Sapmaz'ın 1 milyonluk şantaj davası

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve ünlü spiker Neşe Sapmaz'ın 1 milyonluk şantaj davasında 3'er yıl hapisleri isteniyor.

Beşiktaş Belediye Başkanı ve ünlü spiker Neşe Sapmaz'ın 1 milyonluk şantaj davası

İş insanı Ümit Arıkan’dan haksız şekilde 1 milyon lira isteyen sunucu Neşe Sapmaz’ın şantajına, eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da iştirak etmiş. Neşe Sapmaz ve Hazinedar ikilisinin, ‘Şantaj’ suçundan 3’er yıla kadar hapsi isteniyor.

Sabah gazetesindeki habere göre iş insanı Ümit Arıkan'dan şantajla 1 milyon lira istediği iddia edilen sunucu Neşe Sapmaz ve şantaja aracılık eden eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar hakkında dava açıldı.

Sunucu Neşe Sapmaz, iş teklifi bahanesiyle telefon numarasını aldıktan sonra kendisine taciz mesajları attığını iddia ettiği iş insanı Ümit Arıkan hakkında dava açılmıştı. Sapmaz şikayetinden vazgeçince, Arıkan beraat etti. Beraat sonrası iş insanı Ümit Arıkan, Sapmaz'ın kendisine Murat Hazinedar aracılığıyla şantaj yaparak 1 milyon lira istediği iddiasıyla savcılığa başvurdu. Arıkan'ın şikayeti sonrası Neşe Sapmaz ve eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar hakkında soruşturma başlatıldı.

ŞANTAJA BOYUN EĞMEDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada ifadesi alınan Ümit Arıkan, "Neşe Sapmaz, yeni programı için sponsor aradığını söyledi. Bana, 'Beşiktaş Belediye'sinde bitirmek istediğiniz bir iş olursa Murat Hazinedar çok iyi dostumdur beni geri çevirmez' dedi. İlerleyen zamanda beni Murat Hazinedar arayarak görüşmek istediğini söyledi. Bana 'Neşe Sapmaz'a mesaj atmışsın. O seni şikayet etmiş vazgeçmek için konunun duyulmaması için para istiyor. Bu konu özürle kapanacak bir konu değil. Senden bunun karşılığında bir daire istiyor, dua et de Etiler'de değil Gayrettepe'de bir daire istesin' dedi. Ardından Hazinedar ile maçta karşılaştık. Bu defa da Sapmaz'ın şikayetinden vazgeçmek için 1 milyon TL istediğini söyledi. Çok değer verdiğim MEF okullarının isminin yıpratılacağını düşündüm" dedi.

NEŞE SAPMAZ KENDİNİ BÖYLE SAVUNDU

Neşe Sapmaz alınan ifadesinde, "Ümit, bana taciz içerikli mesajlar göndermişti. Şikayetçi oldum. Çalıştığım kanalla aramda sıkıntı olmasın diye iyi niyetli olarak şikayetimden vazgeçtim. Beni arkadaşları korkuttu. Hakkında düzmece haberler yaptırır dedi. Fakat sonra para aldığım ve bu nedenle şikayetimden vazgeçtiğim konuşulmaya başlandı. İtibarımı düşünüp rahatsız oldum. Bana arkadaşı Yaşar İrvül, jest olsun diye para gönderdi. Benim böyle bir isteğim yoktu. Sonra bana 100 bin lira teklif etti. Ben umursamadım. Murat Hazinedar tamamen iyi niyetli olarak olaya müdahil oldu" dedi.