Konut Haberleri
29 Eyl 2014 08:43 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 01:55

Belediye 200'er lira dağıtacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir'de yaşayan ihtiyaç sahibi 27 bin kişiye bayram yardımı yapacak

Belediye 200'er lira dağıtacak!
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı nedeniyle 27 bin 685 aileye 200'er liralık yardım yapacak. Salı gününden itibaren hak sahipleri paralarını bankadardan çekebilecek.

Büyükşehir Belediyesi, dayanışma ve paylaşma geleneğinin sürdürülmesi konusunda büyük önem taşıyan 'bayram desteklerini' Kurban Bayramı'nda da sürdürüyor.

Belediye, bayram öncesinde İzmir metropolde ve yeni bağlanan Bergama, Kınık, Kiraz, Karaburun, Beydağ, Dikili, Ödemiş, Çeşme ve Tire ilçelerinde yaşayan 27 bin 685 ihtiyaç sahibi aileye toplam 5 milyon 537 bin liralık 'Bayram yardımı' kararı aldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi hem yaşanacak olası izdihamları, hem de yardım yapılan vatandaşların teşhir edilmesini önlemek amacıyla, aile fertleri adına açılan banka hesaplarına 200'er TL yatırdı. Yardım almaya hak kazanan ailelere Belediye tarafından birer mektup yazılarak bilgilendirmede de bulunuldu.

SALI GÜNÜ ÇEKEBİLECEKLER
İhtiyaç sahibi aileler, http://www.izmir.bel.tr adresinden 'Kurban Bayramı yardımları' bölümünü tıklayıp T.C. kimlik numaralarını girerek yardım sorgulaması yapabilecek. Link, 29 Eylül Pazartesi günü öğleden sonra aktif olacak. Yardım almaya hak kazanan aileler, 30 Eylül Salı gününden itibaren, kendilerine bildirilen banka şubesine giderek adlarına açtırılan hesaptan 200'er TL'lik bayram yardımlarını alabilecek. Yardıma muhtaç yaşlılar, engelliler, dar gelirliler ile şehit aileleri ve gazilerin yararlanacağı bu yardımların, bayram öncesinde kent ekonomisine ciddi bir hareketlilik de getireceği belirtildi.