Kira
01 Şub 2021 09:25 Son Güncelleme: 01 Şub 2021 09:34

Barış Manço'nun ofisi kiraya veriliyor? Kaça?

Barış Manço'nun Kadıköy'deki ofisi kiraya veriliyor. Ofisin dışına asılan 'kiralık' afişi gelen geçenin dikkatini çekiyor. Barış Manço'nun ofisi için istenen kira miktarı merak ediliyor...

Barış Manço'nun ofisi kiraya veriliyor? Kaça?

Türk müzik dünyasında ayrı bir yeri bulunan Barış Manço'nun Kadıköy'deki ofisi kiraya veriliyor. Ofisin dışına 'kiralık' afişi asıldı. Kadıköy Sarraf Ali Sokak No:9'daki tarihi binadaki ofis için ne kadar kira isteniyor? 

Sabah gazetesinde Ömer Karahan, Barış Manço'nun ofisinin kiralık olduğunu yazdı. İşte Karahan'ın o yazısı...

Kadıköy'de dolaşmayalı uzun zaman olmuştu... Biraz oralarda salınırken Sarraf Ali Sokak No:9'daki tarihi sarı binanın üzerindeki kiralık yazısı dikkatimi çekti. Bir anda hafızamda bir canlanma oldu; bu bina, bir dönem efsane sanatçı Barış Manço'nun ofisiydi.

Uzun zamandır oğlu Doğukan Manço, binayı ofis ve stüdyo olarak kullanıyordu. Ancak pandemi yüzünden evden çalışma düzenine geçilip bina aylardır boş kalınca kullanımı gereksiz hale geldi.

Zaten Doğukan uzun zamandır Youtube kanalına yoğunlaşmış durumda, otomobil üzerine içerikler hazırlıyor.

Lale Manço Ahıskalı, eşi Serdar Ahıskalı ile Akyaka'da yaşamını sürdürüyor.

Barış Manço'nun bir diğer oğlu Batıkan Manço da kahve dükkanı ile uğraşıyor. Hal böyle olunca Manço Ailesi, Kadıköy'deki binanın mülkünü satışa çıkarmayıp kiraya verme kararı aldı. Ben de merak ettim, 3.5 katlı bina için emlakçıyı aradım ve aylık 20 bin lira kira istendiğini öğrendim.

Bu arada malum önümüzdeki 1 Şubat, efsane sanatçının ölümünün 22'nci yıl dönümü... Bu yıl pandemi nedeniyle anma etkinliğinin farklı olacağını duydum. Yine geleneksel vapur etkinliği yapılıp Manço'nun kabri ziyaret edilecek ama dediğim gibi organizasyonda birtakım farklılıklar olacakmış.

ETİKETLER
#Barış Manço