Konut Haberleri
12 Şub 2018 16:55 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 05:40

Bank Asya'nın Boğaz manzaralı villası satışa çıkıyor

FETÖ soruşturması kapsamında el koyulan Bank Asya'nün Türkiye genelinde sahip olduğu 550'ye yakın gayrimenkul satışa çıkıyor. Gayrimenkuller içinde Bebek'te bulunan boğaz manzaralı bir de villa bulunuyor. Villa için istenen bedel ise 25 milyon 500 bin lira.

Bank Asya'nın Boğaz manzaralı villası satışa çıkıyor
FETÖ soruşturması kapsamında TMSF denetimine geçen, geçen yıl da İstanbul Ticaret Mahkemesi’nin iflasına karar verdiği Bank Asya’nın gayrimenkulleri satışa çıkarıldı. Söz konusu satışları, oluşan iflas idaresi yapıyor. Bankaya ait varlıklar oluşturulan site ile tanıtılıyor. Belirlenen varlıklar arasında Beşiktaş Bebek’te bulunan lüks bir villa da bulunuyor.

25 MİLYON 500 BİN LİRA FİYAT BİÇİLDİ

Boğaz manzaralı villa için belirlenen bedel 25 milyon 500 bin TL. Satışa konu taşınmazı almak isteyenlerin 20 Şubat’a kadar tekliflerini sunmaları gerekir. Tekliflerin dikkate alınması için 750 bin lira tutarında nakit teminatın da belirlenen hesaba yatırılması gerekir.

SATILACAK GAYRİMENKUL SAYISI 550'YE YAKIN

İhale 21 Şubat günü iflas idaresi tarafından yapılacak. Sitede, batık Bank Asya’nın satışa konulan Türkiye genelindeki gayrimenkullerin sayısının 550’ye yakın olduğu anlaşıldı.