Güncel
12 Mar 2021 08:10 Son Güncelleme: 12 Mar 2021 08:10

Balkon ve bahçeli konuta baharla talep artışı

Bahar mevsimine geçişle birlikte geniş balkonlu ve bahçeli konutlara talepte hareketlenme başladı. Pandemi döneminde yaşamın tüm alanlarının evlere taşınması ile balkonlu ve bahçeli konutlara olan talep artışı, ısınan havaların eksisiyle daha da hız kazandı.

Balkon ve bahçeli konuta baharla talep artışı

Pandemi etkisiyle sektörde bir trend haline dönüşen geniş balkonlu ve bahçeli konut projeleri, yaklaşan bahar mevsimi ile birlikte daha da popülerlik kazandı. Yaşamın tüm alanlarının evlere sığdırılmasıyla konutun olmazsa olmazları arasında kendine önemli bir yer edinen geniş balkonlu ve bahçeli konut projeleri, ciddi bir taleple karşı karşıya! Sektörde ağırlıklı olarak nisan ayından itibaren başlayan hareketlilik, bir ay öncesinden başladı. Eskiden “kazma kürek yaktırır” olarak tanımlanan mart ayı, sıcak havaların etkisiyle bahçeli ve balkonlu projelerde erken bahar havası getirdi. 

Pandemi döneminde geniş balkonlu ve bahçeli konut projelerinin talepte başı çektiğini hatırlatan İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, “Isınmaya başlayan havaların etkisiyle bu projelere yönelik talepler daha da hız kazandı. Oldukça büyük bir peyzaj alanı ve yürüyüş parkuruyla geniş bir yeşil alana sahip olan bahçeli ve balkonlu projeler, bu dönemde satışlara yön veriyor. En küçük metrekareden en büyüğüne kadar tümünde mutlaka balkon aranıyor. ‘Ondörtüç Pendik’projemizde bahar, mart ayı itibariyle başladı” dedi.


 
‘Ondörtüç Pendik’te erken bahar heyecanı

Pandemi ile geçen bir yıl süresinde yatırımcı açısından geniş bahçe ve balkon beklentisinin, projenin sunduğu katma değer kadar önemli kriterler halinde geldiğini vurgulayan İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, “Pandemiden bu yana konutta şehrin içinde müstakil yaşam arayışı, talebe yön veriyor. Geniş peyzaj alanı, yürüyüş parkurları, bahçe ve
balkon unsurları yatırımcıların yeni kriterlerini tanımlıyor. Bugün geldiğimiz son aşamada mart ayıyla birlikte havaların ısınmaya başlaması, bu konutlara yönelik talebi artırdı. Pendik’te, şehrin merkezinde müstakil yaşam ortamı sunduğumuz ‘Ondörtüç Pendik’ projemize yönelik talep, mart ayı itibariyle daha da yükseldi. Projemize bahar, erken geldi” diye belirtti.
 
Pendik’in merkezinde ayrıcalıklı yaşam alanı

'Ondörtüç Pendik' projesi, 9 bin metrekarelik alan üzerinde; 252 konut ve 15 ticari birimden oluşuyor. 24 saat güvenlik hizmetinin yer aldığı 'Ondörtüç Pendik'; yüzme havuzu, yürüyüş yolları, çocuk parkı, spor alanları, dinlenme alanları imkânının yanı sıra kapalı otopark ayrıcalığı da sunuyor. Profesyonel site yönetiminin bulunduğu ve her daireye depo alanının tahsis edildiği projedeki mağaza ve restoranlar da ayrıcalıklı yaşam alanı konseptini tamamlıyor. 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerin yer aldığı projenin sunduğu müstakil yaşam olanakları, talebe yön veriyor. 1+1 dairelerin 400 bin TL’den başladığı projede, 2+1 daireler 548 bin TL’den, 3+1 daireler ise 778 bin TL’den satışa sunuluyor.
 
Her büyüklükteki dairede balkon

İmza attığı projelerle sektörün yenilikçi markaları arasına giren İnsay Yapı, İstanbul’un en çok değerlenen bölgelerinden biri olan Pendik’te hayata geçirdiği ‘Ondörtüç Pendik’ projesiyle korona günlerinde rahat bir nefes aldırıyor. ‘Ondörtüç Pendik’ sakinleri, izole yaşamda en çok ihtiyaç duyulan balkon keyfini, sağlıkla doyasıya yaşayabiliyor. Projenin yüzde 85’i balkonlu dairelerden oluşuyor. Şehrin içinde müstakil bir yaşam vaat eden projede yer alan 2+1 ve 3+1 dairelerin her birinde yemek yenilecek kadar geniş balkonlar yer alıyor. 1+1 dairelerin çoğunda da 1 balkon, 3+1 dairelerde ise 2 balkon bulunuyor.


 
Depolama alanlarıyla ofisi ve okulu eve sığdırdı

 ‘Ondörtüç Pendik’ projesi, depolama alanlarıyla ofis ve okul yaşamını da evlere sığdırıyor. Projede yer alan 2+1, 3+1 konutların her birine geniş depolama alanları yer alıyor. Depolama alanlarının büyüklükleri 3 ile 3.5 metrekare arasında değişiyor. 3+1 olan 3 cepheli köşe dairelerde, biri dairenin hemen karşısında konumlandırılan, diğeri ise otopark katında yer alan 2 depo bulunuyor.
 
Teknokent’e komşu…

Pendik'in merkezinde yer alan 'Ondörtüç Pendik' projesi, merkezi noktalara yakınlığıyla dikkat çekiyor. Yapımı devam eden Pendik Tavşantepe-Sabiha Gökçen Havalimanı arasındaki metro hattı, projeye birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor. Teknokent'e de komşu olan proje ayrıca, bölgenin en büyük alışveriş merkezi Viaport’a da çok kısa sürede ve kolay bir şekilde ulaşma imkânı sunuyor.
 
Sabiha Gökçen Havalimanı’na 15 dakika uzaklıkta

Ödüllü mimar Turgut Toydemir imzasını taşıyan proje, dört bir yanı sağlık kuruluşlarıyla çevrili ve özel hastanelerin yanı sıra Marmara Üniversitesi Hastanesi'ne 3 dakikalık mesafede yer alıyor. 'Ondörtüç Pendik', Sabiha Gökçen Havalimanı ile hızlı feribota ise 15 dakika ve eğitim kurumlarına da komşu olacak mesafede konumlanıyor.