Konut Haberleri
23 Eki 2020 07:45 Son Güncelleme: 23 Eki 2020 07:45

Bakan açıkladı: Yeni imar planları elektrikli otomobillere göre tasarlanacak

Yeni imar planları elektrikli otomobillere göre tasarlanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada elektrikli otomobillerin hayatımızda daha çok yeri olacağını bu nedenle yeni imar planlarında yeni anlayışlar olacağını belirtti.

Bakan açıkladı: Yeni imar planları elektrikli otomobillere göre tasarlanacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye 2023 Zirvesi'nde yeni imar planlarında elektrikli otomobillerin etkisinin olacağını söyledi. 

Bakan Kurum yeni imar planlarının elektrikli otomobillere göre tasarlanacağını belirterek, "Trafik yönetimi, otopark sistemlerini anlık araç bilgilerini merkezi bir yazılım sistem üzerinden yöneteceğiz. Yerli otomobilimizi elektrikli üretiyoruz. Bu yüzden elektrikli şarj istasyonlarına ihtiyacımız var. İmar planlarını da artık bu araçlara göre tasarlayacağız" dedi.

Üçüncü Türkiye 2023 Zirvesi'ne video mesaj yöntemi ile katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum şöyle konuştu: "Önümüzdeki dönem otonom araçlar birbirleri ile iletişim halinde şehir hayatında yerini alacaklar. Trafik yönetimi, otopark sistemlerini anlık araç bilgilerini merkezi bir yazılım sistem üzerinden yöneteceğiz. Yerli otomobilimizi elektrikli üretiyoruz. Bu yüzden elektrikli şarj istasyonlarına ihtiyacımız var. İmar planlarını da artık bu araçlara göre tasarlayacağız."