Konut Haberleri
11 Tem 2023 11:41 Son Güncelleme: 11 Tem 2023 11:43

Artaş ve Eczacıbaşı arasında Cendere projesi için imzalar atıldı!

“Avrupa Konutları” markası altında İstanbul’da çok sayıda nitelik gayrimenkul projesi hayata geçiren Artaş İnşaat, Eczacıbaşı Holding’e ait arazi üzerinde Vadistanbul’un devamı niteliğinde geliştireceği proje için kolları sıvadı.

Artaş ve Eczacıbaşı arasında Cendere projesi için imzalar atıldı!

Daha önce örnek sanayi dönüşümüyle Ayazağa – Cendere bölgesindeki Evyap arazisi üzerinde ödüllü yaşam projesi Vadistanbul’u hayata geçiren Artaş Holding, yine aynı bölgede Eczacıbaşı Holding arazisinde yeni projesini konumlandıracak.

Anlaşma, Artaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya ile Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı tarafından imza edildi. Ayrıca imza töreninde Artaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhan Çetinsaya, Artaş Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oğuzhan Çetinsaya, Artaş İnşaat Genel Müdürü Yener Yıldırım, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Holding CEO’su Atalay Gümrah ve Eczacıbaşı Gayrimenkul Geliştirme Müdürü Uğur Karahan da hazır bulundu.

Kurulduğu günden itibaren önemli yatırımlara imza atan Artaş, Avrupa Konutları markasıyla gayrimenkul sektörüne damga vuran projeler üretmeye devam ediyor. İmzalanan bu anlaşma kapsamında Artaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş., Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ait Ayazağa – Cendere bölgesindeki 75 bin 370 metrekare büyüklüğe sahip arsa ile birlikte, toplamda yaklaşık 350 bin metrekarelik alanda proje, bölgeye hâkim ve tüketici beklentilerini çok iyi bilen Artaş Holding imzası taşıyacak. Türkiye’nin köklü kurumları arasında yer alan her iki şirket, kısa süre içerisinde çalışmalara başlayacaklar.

Artaş İnşaat, geçen yıl gerçekleştirdiği anlaşmalarla Doğan Holding/Milpa ve İş GYO/Profilo arazileri üzerinde de yeni projeler inşa edecek.