Konut Haberleri
23 Kas 2017 11:04 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 05:34

Arıcılar'daki bütün evler hasar gördü!

Muğla'da art arda meydana gelen 8 deprem Arıcılar köyünde büyük hasara yol açtı. Evlerin hemen hepsinin zarar gördüğü köyde halk sokakta kalıyor.

Arıcılar'daki bütün evler hasar gördü!
Muğla'da yaşanan ve merkez üssü Ula olan 5 büyüklüğündeki deprem ve artçı sarsıntılardan en çok Arıcılar Mahallesi etkilendi.

Dağdan yola yuvarlanan kaya parçaları ve kökünden sökülerek devrilen çam ağaçları mahalleye ulaşımı kapattı. Evlerin duvarlarında çatlaklar meydana gelirken, bir evin bacası çöktü. Mahallede elektrikler 2 saat süreyle kesildi.
 
ÇATLAKLAR OLUŞTU
 
Arıcılar Mahallesi Muhtarı Salim Uysalın çağrısıyla bölgeye AFAD, Jandarma ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri geldi. Dozer ve kepçeler yardımıyla kapanan yollar açıldı. Kısa devre yapan enerji nakil hatları onarılarak mahallede elektrik kullanımı tekrar sağlandı. Yapılan incelemelerde ölen ya da yaralanan olmadığı belirlenirken, mahalle sakinleri evlerinin dışında ateş yakarak sabahladı. Arıcılar Mahalle Muhtarı Salim Uysal,yerleşim biriminde 25 hane bulunduğunu anlatırken, şöyle dedi:
 
"Tuğla ile yapılan tek katlı 25 evde depremler nedeniyle çeşitli büyüklükte çatlaklar oluştu. İlk defa böyle şiddetli bir deprem hissettik. Jandarma, AFAD ve Muğla Büyükşehir Belediye ekipleri çağrımızla kısa sürede mahallemize gelerek inceleme yaptı. Yollar kısa sürede temizlenerek açıldı. Elektrik tekrar geldi. Çok şükür yaralı ve can kaybı yok. Evlerimize girmeye korkuyoruz. Herkes evinin önünde ateş yakarak sabahlayacak."
 
 
ETİKETLER
#deprem #Muğla #ula