Konut Haberleri
11 Ara 2018 16:21 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 06:04

Ant Yapı'dan bir dev proje daha!

Rusya’da toplam 7 milyar $’lık 98 projeyi hayata geçiren Ant Yapı, ülkedeki ilk havalimanı projesine de imza attı. 700 milyon dolarlık proje 31 milyon yolcuya hizmet veriyor

Ant Yapı'dan bir dev proje daha!
Rusya'nın önemli gayrimenkul geliştiricilerinden Ant Yapı, ülkedeki ilk havalimanı projesine imza attı. Şirket, ülkenin ikinci büyük havalimanı olan Domodedovo Havalimanı ikinci terminal binası inşaatının ardından Rusya'da yeni havalimanı projelerine de talip olacak. Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, "2015'te başladığımız projeyi zamanında bitirdik. Bu proje, 700 milyon dolar değeriyle bugüne kadar gerçekleştirdiklerimizin en yükseği. Türk inşaat sektörünün kalitesini sergilemesi açısından da vitrin özelliği taşıyor. Bu referans projeyle yeni havalimanı inşaatlarına talip olmak istiyoruz" dedi. 

Moskova hava trafiğinin yüzde 35'ini karşılayan Domodedovo Havalimanı, 2017'de 31 milyon yolcuya hizmet verdi.

Birinci terminal binasında 200 milyon dolar değerinde işi de Ant Yapı'nın üstlendiğini belirten Okay, "İnşaatı bitirdik. Anahtar teslim olarak projeyi teslim edeceğiz. Martta yolcu alımını planlıyorlar. Terminal 3 binası için de bir ihale açılacak. Ona da talip olacağız. 120 milyon dolar değerinde havalimanını yollara bağlayan viyadük projesini de biz yapıyoruz" dedi. Havalimanı projesi içindeki pek çok malzemeyi Türkiye'den getirdiklerini anlatan Mehmet Okay, "Elektrik ve mekanik sistemlerin yüzde 80'ini Türkiye'den getirdik. Rusya'da toplam tutarı 7 milyar doları aşan 98 projeye imza attık" dedi.

BUCKINGHAM'A KOMŞU PROJE YAPIYOR

İngiltere'ye, ülkede yatırım yapan Rus yatırımcılar ile giden Ant Yapı, burada 3 gayrimenkul işini bitirdi. Biri Buckingham Sarayı ve Hyde Park'a komşu olan önemli restorasyon projeleri de yapan Ant Yapı, İngilizlerden de iş almaya başladı. Kendi projesini de hayata geçirmeye başlayan şirket, 200 milyon dolar değerinde 2 projeye devam ediyor. ABD pazarına da giren Ant Yapı, Manhattan ve Miami'de projeler hayata geçiriyor.