Konut Haberleri
27 Ara 2020 10:28 Son Güncelleme: 27 Ara 2020 10:40

Ant Yapı İngiltere'de 100 milyon sterlinlik projeye başlıyor

Ant Yapı, İngiltere'deki en büyük projesine başlıyor. Londra’daki lüks konut projesi Park Modern’in inşası için 100 milyon sterlin kontrat bedelli sözleşmesi imzalandı.

Ant Yapı İngiltere'de 100 milyon sterlinlik projeye başlıyor

Uluslararası alanda en çok iş yapan 100 müteahhit firma arasında olan Ant Yapı, daha önce İngiltere’de hayata geçirdiği Belgravia Gate, Apex House, Harcourt House, 13 Eaton Place ve 20-22 Eaton Place projelerini hayata geçirmişti.
 
Uluslararası alanda en çok iş yapan 100 müteahhit firma arasında yer alan Ant Yapı, İngiltere’de 100 milyon sterlin kontrat bedelli Park Modern projesinin sözleşmesini imzaladı. Daha önce İngiltere’de Belgravia Gate, Apex House, Harcourt House, 13 Eaton Place ve 20-22 Eaton Place projelerini hayata geçiren Ant Yapı, Park Modern ile en büyük projesini gerçekleştirecek.

METREKARESİ 49 BİN 500 STERLİN

Halen Rusya’nın Novosibirsk şehrindeki Tolmaçevo Havaalanı’nın inşaatını sürdüren Ant Yapı, yılın son günlerinde Londra’da lüks konut projesi Park Modern’in inşası sözleşmeyi imzaladı.
 
Londra’da Kensington Palace Garden’a bakan Park Modern’de proje aşamasında başlanılan satışların ilk aşamasında dahi metrekaresi 49 bin 500 sterline varan değerlerde alıcı buluyor. 17 bin 650 metrekare alana sahip Park Modern, 55 apartman dairesi ve 2 adet Town-House olmak üzere toplam 57 ultra lüks konuttan oluşuyor.

İNGİLTERE'DEKİ EN BÜYÜK PROJEMİZ

Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, daha önce İngiltere’de gerçekleştirdikleri projelerinin ardından Park Modern’in kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek “100 milyon sterlin kontrat bedeliyle İngiltere’deki en büyük projemiz Park Modern olacak. Bugün Rusya, Amerika ve İngiltere’de pek çok projede Ant Yapı imzasını görmek mümkün. Yurt dışında iş yapma koşulları, yasal gereklilikleri ve rekabet ülkemizden çok farklı. Biz yüksek kaliteli işçiliğimiz, inşaat, malzeme kalitemiz ve yurt dışında iş yapmanın bütün gerekliliklerine hızla uyum sağlama becerimizle, buralarda var olmayı ve sürdürülebilir bir büyüme yakalamayı başardık." dedi.

YÜKSEK BEDELİYLE REKOR KIRIYOR

Mehmet Okay, 2020’de yaşanan pandemi sürecine rağmen Ant Yapı olarak yurt içi ve yurt dışındaki projelere hız kesmeden sürdürdüklerini belirtti. Okay, Park Modern projesine İngiltere’de büyük bir rağbet olduğunu da kaydetti: "Satışların ilk aşamasında dahi metrekaresi 49 bin 500 sterline varan değerlerde alıcı bulan Park Modern’in, Hyde Park’ın kuzeyinde kalan evler arasında en yüksek bedelle rekor kırdığını söyleyebiliriz. İngiltere’nin merkezi Londra’da bu denli büyük bir projenin anlaşmasını sağlamak bizim için son derece gurur verici.”

Park Modern projesinde özel araç parkı, 25 metrelik havuz, spor salonu, SPA, sinema salonu ve güzellik-bakım merkezi yer alıyor. Restoran, kafe, sağlık merkezi, ağız ve diş sağlığı merkezi gibi üst düzey ticari alanların bulunacağı Park Modern, bu yıl Londra’nın West End Bölgesi'nde verilen lüks konut-ticari sınıfındaki en büyük tek aşamalı inşaat anlaşması olma özelliğini de taşıyor.