Emlak Konut
30 Tem 2018 14:25 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 05:54

Ankara’da en çok konut nerelerde satılıyor?

Başkent Ankara son dönemde konut satışlarının en çok arttığı şehirlerimizden biri. Siyasetin kalbinin attığı bu şehirde her geçen gün yeni konut projeleri inşa ediliyor ve şehrin çeşitli bölgelerine zenginlik katıyorlar. Peki, son dönemde Ankara’da en çok konut nerelerde satılıyor?

Ankara’da en çok konut nerelerde satılıyor?
Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehri Ankara, son nüfus sayımına göre 5 milyon 346 bin 518 insana ev sahipliği yapıyor. Bu nüfus 25 ilçeye yayılmış durumda ve her geçen gün artıyor. Dolayısıyla Ankara’daki konut ihtiyacı da giderek artış gösteriyor.

Ankara satılık daire bakımından da ikinci sırada yer alıyor. TÜİK tarafından her ay açıklanan konut satış istatistikleri raporunda İstanbul’un ardından gelen şehirde, her ay binlerce konut satıldığına şahit oluyoruz. Bu satışların arkasında yeni konut projelerinin etkisi büyük. Ankara’da en çok konut aranan ve yeni proje inşa edilen bölgeler ise şaşırtmıyor.

Projeland'i inceleyin

Bu yazımızda sizlerle son dönemde Ankara’da en çok konutun nerede satıldığını paylaşacağız. Eğer Ankara’dan satılık daire almak istiyorsanız, bu ilçeleri ve neden bu ilçelerin tercih edildiğini yazımızda bulabilirsiniz.

Sonraki
1. Ankara’da en çok konut satılan ilçeler
Geçtiğimiz yılın verilerine baktığımızda Ankara’da en çok konut satılan ilçelerde 2 bölge dikkat çekiyor: Keçiören ve Çankaya.

Bu iki ilçe, Ankara’da en çok konutun satıldığı ve konut projelerin yükseldiği yerler olarak dikkat çekiyor. 2017 verilerine göre 25 bin 400 konut satışı ile Keçiören ilçesi ilk sırada yer alırken, 20 bin 848 konut satışı ile Çankaya onu takip ediyor.