Termal devremülk sahtekarlarına darbe! Öyle bir hikaye uydurmuşlar ki...

Gayrimenkul sahtekarlarına dair haberler sık sık gündeme geliyordu. Bu kez termal devremülk sahtekarlığına dair şaşkınlık yaratan haber gündeme geldi. Jandarma operasyonu ile yakalanan termal devremülk sahtekarlarının uydurdukları hikayeye herkes inanmış. Sahtekarlar 7 binden fazla kişiyi 150 milyon TL dolandırmışlar...

Afyonkarahisar’da termal devremülk satışı üzerinden 7 binden fazla kişiyi 150 milyon TL dolandırdıkları öne sürülen 33 kişi jandarmanın operasyonuyla yakalandı.

Termal devremülk tesisleri ile ünlü İhsaniye ilçesine bağlı Gazlıgöl beldesinde iddiaya göre 4 termal tesis sahibi, çağrı merkezi kurarak tesislerde devremülkleri olan kişilere telefonla ulaşmaya başladı.

Dolandırıcılar, mağdurlara devremülklerinin tapularının çıkarılacağını Arap ve Avrupalı turistlere kiralanarak kendilerine kar payı verileceğini söyledi. Mailorder sistemi üzerinden satış yaptıkları kişilere ait bilgileri kullanarak mevcut tutarlardan daha yüksek miktarlarda paralar çeken şahısların bu yöntemle 7 binin üstünde vatandaşı yaklaşık 150 milyon TL dolandırdıkları öne sürüldü.

ŞİKAYET ÜZERİNE JANDARMA HAREKETE GEÇTİ

Gelen şikayetler üzerine harekete geçen Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri Afyonkarahisar merkezli İzmir'de önceden belirlenen çok sayıda adrese baskın düzenleyerek 33 kişiyi gözaltına aldı.

ŞÜPHELİ KADINLARDAN BAZILARI GÖZYAŞI DÖKTÜ

Aralarında 4 ‘ü örgüt üyesi, termal tesis yöneticileri ve çağrı merkezi çalışanlarının da olduğu 7'si kadın 33 kişi jandarmadaki işlemlerinin ardından geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

Minibüsler ile adliyeye getirilen şüpheliler jandarmanın nezaretinde adliyeye konuldu. Gözaltındaki bazı kadın şüphelilerin ağlamaları ise dikkatlerden kaçmadı. Şüphelilerin savcılık sorgularının ardından akşam saatlerinde mahkemeye çıkarılmaları bekleniyor.

Kirada 12 aylık TÜFE ortalaması baz alınacak