Site aidatı kavgasında kan döküldü! 60 TL fark için

Sakarya'da yaşanan olayda site aidatı nedeniyle silahlar çekildi. Aitada zam yapan site yöneticisi ayaklarından vuruldu.

Sık sık gündeme gelen site aidatları ile ilgili tartışmalarda bu kez silahlar konuştu, kan döküldü. Sakarya'nın Serdivan ilçesindeki sitede meydana gelen olayda aidata yapılan zamma itiraz eden maliklerden biri silahını çekti. 

Burak Y. adlı malik, aidat zammı nedeniyle tartıştığı site yöneticisi Ferdi B.’yi, ayaklarından vurdu. Olayla ilgili polis ekipleri inceleme başlattı. 

Serdivan ilçesi Yazlık Vatan Mahallesi Süleyman Binek Caddesi’ndeki sitede yaşanan kanlı olay öncesi tartışma yaşandı. Burak Y., aidata yapılan zam nedeniyle site yöneticisi Ferdi B. ile tartıştı. Tartışma kısa sürede büyüde ve kavgaya dönüştü.

Burak Y., üzerinde bulunan tabanca ile Ferdi B.’yi ayaklarından vurdu. Sitede oturanların ihbarı üzerine gelen 112 Acil Sağlık ekibi, Ferdi B.’yi ambulansla Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Ferdi B.’nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, polis olayın ardından kaçan Burak Y.’yi yakalamak için çalışma başlattı.

Sitede mülk sahibi olan Salih B. adlı bir vatandaş “160 liralık aidatı 210 liraya yükselttiler ve vuran kişide bence haklı. Aralarında tartışma mı yaşandı ben bilmiyorum. Toplantılara falanda katılmadım. Katılsam ne olacak? Bu site 3 kişinin elinde dönüyor” dedi.

Kirada 12 aylık TÜFE ortalaması baz alınacak