Gözü dönen kiracı ev sahibini 300 TL için öldürdü

Kayseri'de ev sahibi ile kiracısı arasında elektrik faturası borcu nedeni ile yaşanan tartışma da kan döküldü. 300 liralık borç nedeni ile ev sahibi öldü, kiracı katil oldu. Katil kiracı yargılandığı davada 18 yıl 3 ay hapis cezası aldı.

Ev sahipleri ile kiracılar arasında yaşanan tartışmalarda ilk sıralarda yer alan fatura borcu nedeniyle kan döküldü. Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde oturan kiracı ile ev sahibi arasında 300 liralık elektrik faturası borcundan dolayı yaşanan tartışma kısa sürede kavgaya döndü.

Habere konu olan olay 2019 yılında Kayseri’nin Melikgazi ilçesine bağlı Keykubat Mahallesi Akıncılar Caddesi üzerinde yer alan evde yaşandı. Ev sahibi kiracısının elektrik faturası borcunu almak için evine gitti.

MUTFAKTAN KAPTIĞI BIÇAKLA

Kiracı F.B. ile ev sahibi arasında başlayan konuşma kısa sürede tartışmaya döndü. Tartışmanın alevlenmesi üzerine F.B. evin içerisine girerek mutfaktan bıçak aldı ve ve ev sahibi R.T.’yi 7 yerinden bıçakladı.

Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan ev sahibi yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybederken kiracı F.B. hakkında başlatılan yargılama sürecinde mahkeme kararı açıkladı. Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada mahkeme son kararını açıkladı. Tutuklu yargılanan kiracı F.B. kasten öldürme suçundan 18 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Tutuksuz yargılanan R.B. yaralama suçundan 3 ay 22 gün hapis cezası aldı. Duruşmada pişman olduğunu belirten F.B. ise böyle bir olayın yaşanmasını asla istemediğini belirterek beraatini talep etti.

Kirada 12 aylık TÜFE ortalaması baz alınacak