Politika
09 Eki 2020 23:08 Son Güncelleme: 09 Eki 2020 23:20

Aliyev net konuştu "Topraklarımızı geri alacağız"

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Azeri ordusunun Ermenistan tarafından işgal edilen toprakları geri alacağını söyledi.

Aliyev net konuştu "Topraklarımızı geri alacağız"

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ulusa sesleniş yaparak Ermenistan ile olan savaşa dair bilgi ve mesaj verdi. Aliyev, Erminastan'ın işgal ettiği topraklardan çıkması gerektiğini belireterek "Biz kan dökülmesin istiyoruz. Çıkın bizim topraklarımızdan. Biz topraklarımızı alacağız. Bu tarihi şansı kaçırmasınlar istiyorum" dedi.

Aliyev şöyle devam etti:

"Moskova görüşmelerinden sonra sahtekarlık edeceklerse kendileri pişman olacak. Topraklarımızı alacağız. Biz istiyoruz, sulh yoluyla alalım.

Hadrut kasabası, Çaylı köyü, Yukarı Güzdek, Görezilli köyü, Qaracallı köyü, Süleymanlı köylü, Efendiler köyü ve Sur köyü kurtarıldı.

Ermenistan bizim önümüzde acizdir, bizim önümüzde diz çökmüştür, biz topraklarımızı ya müzakere süreciyle ya da savaş yoluyla geri alacağız."

BU BİZİM TARİHİ ZAFERİMİZ

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Temas hattı yok, temas hattını kırdık. Bu bizim tarihi zaferimiz" paylaşımı yaptı.

Çatışmaların bir haftayı aşkın bir süredir devam ettiği Azerbaycan-Ermenistan hattında önemli bir gelişme yaşandı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Sözde statüko yok. Savaş alanında değiştirdik” dedi.

“Temas hattı yok, temas hattını kırdık” ifadelerini kullanan Aliyev, “Bu bizim tarihi zaferimiz” paylaşımı yaptı.

KARABAĞ AZERBAYCAN'DIR

Aliyev, Twitter hesabından Azerbaycan ordusunun bugün Hadrut yerleşim yerini, Chayli, Yukhari Guzlak, Gorazilli, Kishlag, Garajali, Efendilar, Süleymanlı, Sur köylerini kurtardığını açıkladı.

Aliyev, “Azerbaycan ordusuna sevgiler! Karabağ Azerbaycan’dır” cümlesiyle de ordusuna selam gönderdi. 

 

ETİKETLER
#Aliyev #Azerbaycan