Güncel
18 Kas 2020 18:40 Son Güncelleme: 18 Kas 2020 19:11

Ali Koç Los Angles'da okyanus manzaralı lüks malikane aldı! Kaça?

Ünlü iş insanı ve Fenerbahçe'nin başkanı Ali Koç, ABD'nin iklimi ve şehir hayatıyla ünlü kenti Los Angles'da lüks malikane satın aldı. Malikane ABD basınında haber oldu. İyi ama Ali Koç o malikaneyi kaça aldı?

Ali Koç Los Angles'da okyanus manzaralı lüks malikane aldı! Kaça?

İş insanı ve Fenerbahçenin başkanı Ali Koç, Los Angeles'da okyanus manzaralı lüks bir malikane satın aldı. Ali Koç'un malikanesi Amerikan basınında haber oldu. Variety’nin iddiasına göre Ali Koç, nakit olarak 14.5 milyon dolar ödedi. 

 Ali Koç'un Los Angeles'daki lüks malikanesi şehir ve Pasifik Okyanusu manzarasına sahip. Son teknolojik sistemlerle donatılmış malikâne yaklaşık 5 milyon dolar indirimli olarak Ali Koç'a 14.5 milyon dolara satıldı. 

Ali Koç’un Los Angeles’ta satın aldığı evin bir yüzme havuzu bulunuyor. Buradan Los Angeles şehir manzarası görülebiliyor.

Los Angeles’ın sırtlarında yer alan malikanenin en büyük özelliği muhteşem bir manzaraya sahip olması. 

Lüks malikânenin Los Angeles manzarasının yanı sıra Pasifik Okyanusu ve Catalina Adası manzarasına da sahip. 

Şöminenin de olduğu oturma odasında langırt da var. Langırtların sarı ve lacivert olması dikkat çekti.

Lüks malikânede birçok lüks teknolojik sistemin ve otomasyon mekanizmasının olduğu belirtilirken, evin yapıldığı arazinin ise ABD’nin meşhur girişimcilerinden birine ait olduğu belirtildi.

Lüks malikânenin terasında spa alanı ve dinlenme bölgeleri bulunuyor.

Birçok işletmenin sahibi olan ve 2019 yılında yaşamını yitiren girişimci Harry Morton’ın arazisi üzerinde yapıldığı belirtildi. 1981 yılında dünyaya gelen Morton, Pink Taco lokantalar zincirini kurduktan sonra The Viper Room isimli bir işletme ile zengin olmuş fakat 2019 yılında yaşamını yitirmişti.

Malikâne içinde spor yapmak için ayrı bir oda bulunuyor.

Evin içerisinde bir spor salonu ve bir sinema salonu bulunduğu açıklanırken, avluda da bir bahçenin olduğu kaydedildi.

Yatak odası, dev bir balkona bağlanıyor.

Variety, “İş insanı Ali Yıldırım Koç ve eşi Nevbahar gayrimenkulün fiyatını gördü ve 14.5 milyon dolara satın aldı. İndirimli fiyatın tamamını nakit olarak ödediler. Bu, çiftin kolayca yapabileceği bir şeydi. Forbes, Koç’un net varlığının 1 milyon olduğunu yazarken akrabalarıyla birlikte kolektif varlıklarının 8 milyar dolara ulaştığını belirtiyor. Bu da onları Türkiye’nin en varlıklı ailesi haline getiriyor” yorumunu yaptı.

Lüks malikânede tam teşekküllü bir sinema salonu yer alıyor.

Çok katlı binada 836 metrekarelik bir yaşam alanı bulunduğu kaydedilirken yer altı garajında da en az 6 araçlık bir alan bulunduğu belirtiliyor. Cadde tarafında özel kilitli ve kameralarla izlenen bir giriş kapısı olduğu belirtilirken ön kapıdan önce bir yapay şelale tasarlandığı aktarılıyor.

Lüks malikânede bir adet çalışma alanı da var.

Salonda bir şömine bulunduğu belirtilirken evin içerisinde ayrı bir bar yer alıyor. Bar içerisinde iki adet mini buzdolabı, şarap rafı ve bulaşık makinesi bulunuyor. Mutfağın bazı noktalarında da özel bir tasarımcı tarafından geliştirilen paslanmaz çelik kullanıldığı belirtilirken zeminden-tavana kayan cam kapılar sayesinde manzaranın evin her yerinden görüldüğü vurgulanıyor.

Los Angeles’taki malikânenin girişi özel kamera sistemiyle izleniyor.

Eve gelen ziyaretçiler için de 4 adet misafir yatak odası bulunurken bunların her birinde banyo olduğu da aktarıldı. Yatak odalarından birinin master süitten biraz daha küçük olduğu ve şehir manzaralı bir balkonu olduğu belirtiliyor.

Açık mutfak olarak tasarlanan evde özel tasarım ürünler kullanıldı.

Evin dışında havuz alanı olduğu aktarılırken havuzun boyutları ile ilgili bir bilgi verilmedi. Fakat havuzun etrafında dinlenme ve spa alanlarının da bulunduğu belirtiliyor.