Güncel
23 Şub 2021 13:39 Son Güncelleme: 23 Şub 2021 13:47

Alaçatı'dan zenginler kaçmaya başladı! Satılık milyonluk villa ilanları çoğaldı! Neden?

Zenginler Alaçatı'dan kaçmaya başladı. Bir zamanlar ünlülerin akın akın geldiği emlak aldığı Alaçatı'da işler tersine döndü. Son günlerde milyonluk villaların satış ilanları çoğalmaya başladı. Sebebi ise malum...

Alaçatı'dan zenginler kaçmaya başladı! Satılık milyonluk villa ilanları çoğaldı! Neden?

Zenginler Alaçatı'dan kaçıyor. Gözü korkanlar milyonluk villalarını tek çırpıda satabilmek için ilan üstüne ilan vermeye başladı.

Son günlerde Alaçatı'da satılık milyonluk villa ve yazlık ilanları çoğalmaya başladı. Türkiye'nin Venedik'i olarak bilinen Alaçatı'dan kaçış başladı. Nedeni ise herkesin aslında malumu...

Geçtiğimiz haftalarda Çeşme'de etkili olan hortum Alaçatı'da pek çok villada ağır hasarlara yol açtı. Aşırı rüzgar nedeniyle bölgedeki evlerin zarar görmesiyle bölge sakinleri villalarını satışa çıkardı. Türkiye'nin en gözde tatil adreslerinden Çeşme Alaçatı, 11 Şubat'ta hortum meydana geldi.

Takvim'de yer alan habere göre; hortum ve aşırı rüzgar; araçları havaya kaldırdı, evlerin çatılarını uçurdu ve 16 kişinin yaralanmasına sebep oldu. 

En büyük hasar ise ev fiyatlarının 10 milyon TL'ye çıktığı bölgenin en lüks projesi Alaçatı'da meydana geldi. Aralarında Tuncay Özilhan ve Caroline Koç gibi Türkiye'nin en önde gelen isimlerinin evlerinin bulunduğu projedeki birçok ev, büyük hasar gördü.

BATAKLIĞA YAPILDI 

Çeşme yarımadasının güneyindeki bataklık vasıflı bir arazi üzerine kurulan  Alaçatı'nın hemen önünde demirle lüks yatlar da battı.

EN UCUZU 2 MİLYON 750 BİN TL 

Denizin hemen kıyısında yer alan Alaçatı'daki birçok ev, felaketin yaşandığı 11 Şubat tarihinden itibaren satışa çıktı. İnternette yer alan ilanlarda onlarca lüks evin fiyatları da 10 ile 2 milyon 750 bin TL arasında değişiyor.

Aynı şekilde 11 Şubat tarihinden itibaren birçok ev sahibi de villalarını kiralamak için kolları sıvadı. Alaçatı'da sezonluk kiralama ücreti de 400 bin TL'ye çıkıyor.

HER GÜN İLAN EKLENİYOR 

Emlak siteleri incelendiğinde Alaçatı'daki villaların satışa sunulmasında hortumun yaşandığı 11 Şubat tarihinden sonra büyük artış olduğu gözlemleniyor.

ETİKETLER
#Alaçatı villa