Güncel
21 Nis 2020 10:26 Son Güncelleme: 21 Nis 2020 11:07

Abdurrahim Albayrak ikinci kez dolandırıldı

Kendisini Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır olarak tanıtan bir dolandırıcının, Abdurrahim Albayrak'tan 140 bin lira aldığı ortaya çıktı.

Abdurrahim Albayrak ikinci kez dolandırıldı

Geçtiğimiz günlerde CNN Türk'te yayınlanan bir programa konuk olan Abdurrahim Albayrak, dolandırıldığını açıklamıştı.

"ÖĞRENCİLERE PARA TOPLUYORUZ DEDİ"

Olayı anlatan Albayrak, "Bahçelievler Belediye Başkanı benim sevdiğim arkadaşımdır, biri aradı Bahçelievler Belediye Başkanım sizinle görüşecek sizi bağlıyorum dedi bağladı, ‘bizim yurtlarda öğrencilerimize yardım topluyoruz şu kadar eksik kaldı sana da şu kadar yazıyoruz’ dediler ben de ‘tamam hemen’ dedim neyse parayı gönderdikten sonra asistanım geldi dedi ki fatura bilgilerini göndereceğim telefonu kimse açmıyor. Aradım Belediye Başkanını ‘parayı aldınız’ değil mi dedim ‘yok’ dedi ‘abi ne diyorsun, dolandırıldık herhalde’ dedim. Sonra İstanbul İl Emniyet Müdürümüzü aradık ilettik." demişti.

140 BİN TL

Sarı-kırmızılı yöneticinin tam 140 bin TL dolandırıldığı ortaya çıktı.

Yapılan ilk incelemede 140 bin lira tutarındaki bir paranın Kocaeli Gebze Şubesi'nden çekildiğini ve arayan numaranın da bir ankesöre ait olduğu belirlendi.

2014'TE DE KANDIRILMIŞTI

Hatırlanacağı gibi 2014 yılında kendisini Rize Valisi olarak tanıtan bir hırsız, kanser hastası bir kız için yardım topladıklarını söyleyerek Albayrak'tan 10 bin lira almıştı.