Ekonomi
11 Oca 2018 10:24 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 05:37

ABD'li dolar milyarderinden dikkat çeken Bitcoin yorumu

Dünyanın en önemli yatırımcılarından biri olarak gösterilen 87 yaşındaki ABD'li Warren Buffett, Bitcoin'le ilgili dikkat çekici ifadeler kullandı. Dünyanın en zengin 3. insanı konumunda bulunan Buffett, "Bu işin sonu kötü bitecek" diye konuştu.

ABD'li dolar milyarderinden dikkat çeken Bitcoin yorumu
Dünyanın en zengin 3'üncü kişisi olduğu belirtilen 87 yaşındaki ABD'li Warren Buffett, CNBC televizyon kanalına, Bitcoin gibi sanal para birimleri hakkında değerlendirmede bulundu.Buffett, açıklamasında, "Kripto paralar hakkında genel olarak şunu kesinlikle söyleyebilirim ki bunlar kötü şekilde sonuçlanacak" ifadesini kullanırken, bunun nasıl ve ne zaman gerçekleşeceği hakkında bilgisi olmadığını ifade etti.

BALON OLARAK NİTELENDİRDİ

Geçen ay piyasaya sunulan Bitcoin vadeli işlemlerinde satın alma yapmadığını belirten Buffett, bu vadeli işlemlerde uzun veya kısa pozisyon almadığını da dile getirdi. Buffett, kasım ayı sonunda yaptığı bir açıklamada, Bitcoin'in değer üreten bir varlık olmadığını vurgulayarak, Bitcoin'in gerçek bir değerinin olduğu görüşünü "şaka", kripto para piyasasını da "balon" olarak nitelendirmişti.

BÜYÜK ZARARA UĞRATABİLİR

Uzmanlar, sanal para birimlerinin geçen yıl popüler hale gelerek çok hızlı yükseldiğine dikkati çekerken, kripto paralarda görülen sert düşüşlerin yatırımcıları kısa sürede büyük zarara uğratabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.