Konut Haberleri
05 Ara 2021 13:36 Son Güncelleme: 05 Ara 2021 13:39

850 milyon lira yatırıma sahip... Limonlu Bahçe Konakları ön satışa çıktı

Gayrimenkul sektöründe 23 yılı geride bırakan Akyapı’nın ‘yaşamaktan keyif alacağınız projeler üretmek’ vizyonuyla hayata geçirdiği Limonlu Bahçe Konakları’nın satışları ön talep avantajlarıyla başlıyor. Ümraniye’nin ‘En Nefes Alan Projesi’ olarak hayata geçirilen Limonlu Bahçe Konakları 850 milyon lira yatırım büyüklüğüne sahip ve Akyapı’nın 1.7 milyar liralık yatırım atağının ilk halkası….

850 milyon lira yatırıma sahip... Limonlu Bahçe Konakları ön satışa çıktı

Limonlu Bahçe Konakları’nın tanıtım toplantısı 2 Aralık Perşembe günü, AKYAPI Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Asmalı, Akyapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Dinçel ve Evrenol Mimarlık ortağı Mehpare Evrenol’un katılımıyla yapıldı.

İstanbul Anadolu Yakası’nın yıldızı parlayan ilçelerinden Ümraniye’nin en değerli bölgesi olan Yamanevler’de ve Ümraniye’nin kalbi olan Alemdağ Caddesi üzerinde yer alan proje, konut ve ticari alanlardan oluşan karma proje özelliğini taşıyor. 15 blokta toplam 509 daireden oluşan projede ayrıca 148 adet ticari alan yer alıyor.

 3 PROJE 1 MİLYAR 750 MİLYON LİRA YATIRIM

Toplantıda Akyapı’nın tarihi ve geleceğe yönelik hedeflerini Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Asmalı paylaştı. Asmalı, şimdiye kadar lokasyon avantajları, zengin yeşil alan ve sosyal donatıları, yüksek yatırım değeri, prim potansiyeli, kaliteli ve güvenilir marka bilinirliği ile öne çıkan 3 milyon metrekarenin üzerinde inşaata imza attıklarını belirterek, 2 yıl içinde bu rakamı 3.5 milyon metrekareye çıkaracaklarını, şu anda 1.879 konut, 147 villa, 309 cadde mağazası olmak üzere; toplam 551 bin metrekare inşaatın yapımına aktif olarak devam ettiklerini kaydetti.

Koronavirüs pandemisi ve artan inşaat maliyetleri karşısında pek çok üretici çekimser davranırken 2021’i yatırım yılı ilan ettiklerini belirten Asmalı, yeni yatırımları hakkında şu bilgileri paylaştı: “Büyük bir cesaret örneği gösterip, sektörde de öncü bir rol oynayarak 1 milyar 750 milyon lira yatırım maliyetine sahip, konut, villa, sanayi gibi farklı konseptlerden oluşan 3 proje için harekete geçtik. Projelerimiz Ümraniye, Büyükçekmece ve Arnavutköy’de olmak üzere İstanbul’un gayrimenkul ve inşaat konusunda yıldız bölgelerinde yer alacak. İlk projemiz Limonlu Bahçe Konakları olurken, ikinci projemiz Büyükçekmece’de bir villa projesi olacak. Üçüncü olarak Hadımköy’de kaplamacılara yönelik sanayi projesi geliştiriyoruz.”

ÖN TALEP AVANTAJLARIYLA SATIŞ BAŞLIYOR

Akyapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Dinçel de proje hakkında bilgiler paylaştı. Dinçel, proje hakkında şunları söyledi: “İstanbul Anadolu Yakası’nın yıldızı en hızlı parlayan ilçelerinden Ümraniye’nin kalbi olan Alemdağ Caddesi üzerinde yer alan projemiz, konut ve ticari alanlardan oluşan karma proje özelliği taşıyor. Eski bir teknoloji fabrikası olan NETAŞ arazisinde, fabrikanın eski binalarının yıkımına başladık ve akabinde de Limonlu Bahçe Konakları’nın yükseldiğini göreceğiz. Toplam arsa alanı 51 bin 970 metrekare, toplam inşaat alanı ise 191 bin 860 metrekare olan projemiz, 15 blokta toplam 509 daire ve 148 cadde mağazasından oluşuyor. Bloklarımız 6 kat ile 8 kat arası değişiyor ve yatay mimari özelliği taşıyor. Projemizde net 3.10 metrelik konak tarzı yüksek tavanlı ferah daireler projelendirdik. Markalı konut projelerinde bu yükseklik ortalama 2.70-2.80 metre iken Limonlu Bahçe Konakları, ismini de tavan yükseklikleri sayesinde oluşturduğu konak tarzı, ferah dairelerden alıyor. “

Metrekare fiyatlarının bölge ortalamasına göre gayet cazip olmakla birlikte, müşterilerine ön satış döneminde önemli bir avantaj sunduklarını ifade eden Dinçel, “Satış ofisimizin kurulum aşamasında gelen ziyaretçilerimizin yoğun ilgisine kayıtsız kalmadık ve ön talep süreci yönettik. Çok bereketli olduğunu gördüğümüz bu süreçte yüzde 25’lik bir ön talep topladık. Satışlarımızın aynı ilgiyle devam edeceğini ve talebin artarak devam edeceğini düşünüyoruz. Projemizi Aralık 2024’te teslim etmeyi planlıyoruz. Söz verdiğimiz tarihte tamamlamak için, inşaat programımızı başlattık” diye konuştu.

AİLE KONSEPTİNDE YEMYEŞİL KONAK YAŞAMI

Aile konseptinde hazırlanan projede 2+1, 3+1 ve 4+1 seçeneklerinde 36 farklı tipte daire sunuluyor. Projede metrekare fiyatları 17 bin 200 liradan başlıyor. Ödeme planları ise müşterilerin isteğine bağlı olarak banka kredili veya Akyapı bünyesinde vadelendirme olarak sunuluyor.

ÖNÜNDE METRO, YANINDA MİLLET BAHÇESİ

Limonlu Bahçe Konakları, Alemdağ Caddesi üzerinde bulunan konumuyla toplu taşımanın ve çevre yollarının merkezinde bulunuyor. Proje, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na 28 kilometre, İstanbul Havalimanı’na 49 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Projemiz ayrıca ana yollara yakınlığı ile de ulaşım avantajı sağlıyor. Eğitim kurumlarına, sağlık kurumlarına, alışveriş merkezlerine çok yakın konumda yer alan proje, Millet Bahçesi’nin hemen yanında olmasıyla dikkat çekiyor. Projenin çıkışında M5 Üsküdar-Çekmeköy metrosunun Yamanevler durağı bulunuyor.

TÜM İHTİYAÇLAR BAŞÇARŞI’DA

Proje içerisinde yer alan Başçarşı’da market, manav, üreticiden tüketiciye direkt olarak ulaşan ürünlerin satıldığı organik pazar alanı, restoran, kafe ve mağaza alanları bulunuyor. Bu da proje sakinlerinin site dışına çıkmadan, günlük alışveriş ihtiyaçlarının tamamını karşılamalarını sağlıyor.

Evrenol Mimarlık tarafından tasarlanan proje, lokasyon ve fiyat avantajının yanı sıra sosyal olanaklarıyla da dikkat çekiyor. Projede 2 bin 450 metrekare kapalı sosyal tesis alanı bulunuyor. Sosyal alanda farklı spor dalları için birbirinden özel tesisler bulunuyor. Kapalı havuz, fitness salonu, kapalı mini futbol sahası ve basketbol sahası, sauna, buhar odası ve Türk hamamı gibi sosyal alanlar yer alıyor.

ANAOKULU VE ÇOCUKLARA ÖZEL OYUN ALANI

Projenin içinde yer alan Limonlu Bahçe Anaokulu sayesinde çalışan ve çocuklarının okul öncesi eğitim almasını isteyen aileler, çocuklarını İstanbul trafiğinde strese sokmadan, kendi yaşam alanlarında eğitim aldırma imkanına sahip olacaklar. Ayrıca Limonlu Bahçe Konakları’nın peyzaj alanında bulunan, yaş gruplarına göre özel olarak ayrılmış iki farklı oyun alanı sayesinde, çocuklar gelişimlerini en sağlıklı şekilde sürdürebilecekler.

Peyzaj alanında ise projeye ismini veren “Limon Serası” bulunuyor. Bu sera içinde yer alacak oturma alanlarıyla limon kokularıyla iç içe bir sosyal alan hayata geçiriliyor. Limonlu Bahçe Konakları’nın yeşil alanlarında 67 çeşit bitki bulunuyor. Rampasız, düz ayak olarak planlanan engelsiz peyzaj alanı sayesinde proje sakinleri, yeşil alanların keyfini doyasıya çıkarabilecek. Site içinde tam tur yürüyüş-koşu parkuru, bisiklet & scooter için özel parkur bulunuyor. Site içinde araç giriş-çıkışı olmadığı için de çocuklu ailelerin güven içinde yaşayabileceği bir peyzaj alanı hayata geçiriliyor.