Ekonomi
19 Mar 2017 08:44 Son Güncelleme: 10 Oca 2019 05:03

10 bin dolara hamburger!

Dubai, özel bir gecede açık artırma ile satılan 10 bin dolarlık hamburgeri konuşuyor...

10 bin dolara hamburger!
Dubai’de ünlü bir yaşam dergisi olan Villa 88’in kurucusu Asma Al Fahim’in kazanan teklifi verdiği açık arttırmadaki hamburger farklı yapısı ve büyüklüğüyle göz doldurdu. Dev hamburger yedi adet hamburger köftesinden oluşuyor ve her biri Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki emirliği temsil ediyor.

Hamburger, Dubai’deki Lafayette galerisinde bulunan Le Gourmet’te görevli yemek şefi Russell Impiazzi tarafından yapıldı. Restoran aynı zamanda Katar kraliyet ailesinden Sheikh Mohammed bin Abudllah Al Thani’nin de üyeliğini barındırıyor. Al Thani yaptığı açıklamada “İki yıl önce 7 bin dolara satışını gerçekleştirdiğimiz hamburger ile dünya rekoru kırmıştık. Bu sene ise bu rekoru geçmek istiyoruz. Açık arttırmada elde edilen gelirin ise meme kanseri için yaratılacak farkındalık çalışmalarında kullanılmasını planlıyoruz” diye konuştu.

Al Fahim yaptığı açıklamada Pembe Karavan’ın kaza sonucu ölen Ameera bin Karam’ı anmak ve kurduğu güzel bir amacı olan kuruluşa destek olmak için böyle bir şey yaptığını ifade etti.
ETİKETLER
#Dubai