Yeni metro hattına bakanlıktan onay! İşte güzergahı...

Yenikapı Sefaköy metro hattı projesinde geçtiğimiz haftalarda ÇED süreci başlamıştı. Yenikapı Sefaköy metro hattı projesi kapsamında bakanlıktan onay da çıktı.

ULAŞIM

Yeni metro hattına bakanlıktan onay! İşte güzergahı... Toplam 1 milyar 673 milyon 662 bin 500 TL'lik yatırımla hayata geçirilecek olan Yenikapı Sefaköy metro hattı projesinde 10 durak olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ulaşım Daire Başkanlığı Raylı Sistem Müdürlüğü proje sahipliğindeki Yenikapı Sefaköy metro hattı; 13.95 kilometre uzunluğunda birbirine paralel geliş ve gidiş tünellerinden oluşuyor.

Yenikapı Sefaköy metro hattı projesi Fatih, Zeytinburnu, Bahçelievler, Bakırköy ve Küçükçekmece ilçelerinden geçecek.  Yenikapı Sefaköy metro hattı şu an mevcut olan Yenikapı İstasyonu'ndan başlayacak.

Hacıosman Yenikapı metro hattının devamı olacak Yenikapı Sefaköy metro hattı, metrobüs hattına, deniz otobüsüne ve 5 ayrı raylı hatta entegre olacak şekilde planlanmış durumda.

“Yenikapı – Sefaköy Raylı Toplu Taşıma Sistemi” 2043 yılı itibariyle pik saatlik kapasitesi, dörtlü dizi, 6 kişi/metrekare ve 1,5 dakika arayla hareket kabulleri yapılarak 75.750 yolcu/saat-yön olarak belirlenmiş durumda. Hattın tamamında 440 araç bulundurulacak.Yenikapı Sefaköy metro durakları!

- Yenikapı
– Kocamustafapaşa
– Silivrikapı
– Zeytinburnu
– Osmaniye
– Adnan Menderes
– Siyavuşpaşa
– Zafer
– Çobançeşme
– Sefaköy

Yapılan açıklama:

İSTANBUL ili FATIH, ilcesi Fatih, Zeytinburnu, Bakırköy, Bahçelievler, Küçükçekmece İlçeleri mevkiindeki İ.B.B. Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından yapılması planlanan Yenikapı - Sefaköy RAylı Toplu Taşıma Sistemi projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan dosyayı PTD Dosyası incelenmiş ve değerlendirilmiştir ÇED Yönetmeliği’nin 17. maddesi gereğince Yenikapı - Sefaköy RAylı Toplu Taşıma Sistemi projesi'ne Valiliğimizce “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verilmiştir.

Kübra GENÇ/Emlakeki.com

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Yasegül Özdemir
  Rönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destekRönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destek
  Adam Kule Nisan'da teslimAdam Kule Nisan'da teslim
  Gayrettepe'nin akıllı evi: Loca GayrettepeGayrettepe'nin akıllı evi: Loca Gayrettepe
  İnistanbul’da daire alan kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor!İnistanbul’da daire alan kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor!
  Metal Yapı'dan rekor 2017 hedefi!Metal Yapı'dan rekor 2017 hedefi!