Volkswagen’in efsane minibüsü geri döndü!

Volkswagen, 70'li yılların efsane minibüsünü yeniden canlandırıyor. Üstelik elektrikli...

EKONOMİ

Volkswagen’in efsane minibüsü geri döndü! 60-70'li yılların efsane minibüsü geri dönüyor. Volkwagen hippi minibüsü olarak adlandırılan aracı elektrikli üretti. Pille çalışan yeni versiyon için yeni bir tasarım ortaya çıkarıldı. Volkswagen elektrikli araç ve sıfır emisyon hedefi doğrultusunda geliştirilen I.D. Buzz isimli aracı Detroit'teki Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı'nda tanıttı. Araç 369 beygir gücüne sahip olacak ve iki motor kullanarak yaklaşık 434 kilometre yol kat edilebilecek. Araçta sekiz yolcu koltuğu ve iki bagaj bölmesi yer alıyor.

Dünyanın en sevilen minibüs modellerinden olan VW T2’nin üretimi, ilk olarak 1950’li yıllarda Almanya’da başlamıştı. 1970 yılında ise Almanya’daki yeni güvenlik standartları sebebiyle minibüsün üretimi Brezilya’da devam etmiş. Burada 2013 yılına kadar üretilen aracın Brezilya’nın 2014 yılında ABS ve çoklu hava yastığı zorunluluğu içeren güvenli standartlarına uymadığı gerekçesiyle üretimi son bulmuş oldu.

Etiketler : VW T2VW T2 minibüs

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Yasegül Özdemir
  Rönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destekRönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destek
  Adam Kule Nisan'da teslimAdam Kule Nisan'da teslim
  Gayrettepe'nin akıllı evi: Loca GayrettepeGayrettepe'nin akıllı evi: Loca Gayrettepe
  İnistanbul’da daire alan kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor!İnistanbul’da daire alan kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor!
  Metal Yapı'dan rekor 2017 hedefi!Metal Yapı'dan rekor 2017 hedefi!