Via Properties ve Finansbank’tan 125 milyon Euro’luk anlaşma

Finansbank ile Via Properties, Viaport Marin için 125 milyon Euro’luk proje finansmanı anlaşması imzaladı.

KREDİLER

Via Properties ve Finansbank’tan 125 milyon Euro’luk anlaşma
Gayrimenkul, enerji, altyapı ve özelleştirme finansmanları başta olmak üzere proje finansmanı alanında aktif rolünü sürdüren Finansbank, Via Properties tarafından Tuzla’da gerçekleştirilen Viaport Marin ve şu ana kadar tamamlanmış diğer projelerin finansmanına yönelik olarak toplam 125 Milyon Euro’luk 8 yıl vadeli proje finansmanı anlaşması imzaladı.

Finansbank, proje bedelinin tamamını tek başına karşılayacak.

Finansbank ile Via Properties grubu arasında, Tuzla’da gerçekleştirilen Viaport Marin yatırımının yanı sıra grubun finansal ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla proje finansmanı anlaşması imzalandı.

Gelir getiren gayrimenkul, enerji, altyapı ve özelleştirme finansmanları başta olmak üzere proje finansmanındaki aktif rolünü başarılı projelerle sürdüren Finansbank, Via Properties’in Viaport Marin ve şu ana kadar tamamlanmış diğer projelerinin finansmanına yönelik olarak toplam 125 Milyon Euro’luk 8 yıl vadeli proje finansmanını tek başına karşılayacak.

Finansbank ve Via Properties grubu arasındaki kredi sözleşmesi imza töreni 03 Haziran’da Swissotel’de gerçekleştirildi.

İmza törenine Finansbank’tan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Şahinbaş, Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ömür Tan, Proje ve Yapılandırılmış Finansman Direktörü Engin Turhan, Ticari Bankacılık Satış Yönetimi Direktörü Mete Güner, Finansbank Bölge Müdürlerinden Bora Ecer, Proje ve Yapılandırılmış Finansman Müdürü Nursel Ayyıldız, Güneşli Şube Müdürü Çetin Özel, Proje ve Yapılandırılmış Finansan Yönetmeni Barış İnal katıldı. Törende Via Properties grubundan Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Kul, Grup CFO İsmail Tuna, Via DMC Kiralama Direktörü Ogün Turanlı, Viaport Venezia Satış ve Pazarlama Direktörü Cenk Hayırlıoğlu, Crowne Plaza Satış Pazarlama Direktörü Bilge Kasırga, Via DMC Finans Müdürü Erdinç Çöl, Crowne Plaza İstanbul Asia Operasyon Direktörü Davut Duman ve Via DMC İnsan Kaynakları Direktörü Elif Barutçu hazır bulundu.

“Mayıs 2015’te açıyoruz”
Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar
, “Bugün gayrimenkul sektörünün en büyük anlaşmalarından birini Finansbank ile birlikte imzalamaktan dolayı gurur duyuyoruz. Bugüne kadar yaklaşık 5 milyar TL’lik yatırım yapan grubumuz, Viaport Marin projesi ile İstanbul’a yeni bir cazibe merkezi kazandırmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de ilk ve dünyada sayılı olan mega marina projemiz Viaport Marin, Türkiye ve İstanbul’a katma değer sağlaması yönünden büyük önem taşıyor. 5 çıpalı marina konseptinde tasarlanan projemizde yine ilkleri hayata geçiriyoruz. Denizin üzerinde tasarlanan oteli, 750 yat kapasitesi, alışveriş üniteleri ve dev yeşil alanlarıyla, “Denizin tadını Tuzla buluşturan” projemizi Mayıs 2015’te halkımızın hizmetine açıyoruz” diye konuştu.

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Akkuyu Nükleer Santrali'nin yapımı ne zaman başlayacak?Akkuyu Nükleer Santrali'nin yapımı ne zaman başlayacak?
  2020'ye kadar 44 yeni AVM2020'ye kadar 44 yeni AVM
  Larissa Göl Evleri satışa çıkıyor! 1.200 konut geliyor!Larissa Göl Evleri satışa çıkıyor! 1.200 konut geliyor!
  Doğu’nun en yüksek binası ESN Twin Towers satışa çıktıDoğu’nun en yüksek binası ESN Twin Towers satışa çıktı
  DKY 240 milyon liraya Kartal sahiline indiDKY 240 milyon liraya Kartal sahiline indi
  Strada’dan kadınlara özel: 2+1 daire alana 3 taş pırlantaStrada’dan kadınlara özel: 2+1 daire alana 3 taş pırlanta