Vatandaş parayı 'Ev'lenmek için biriktirdi!

Ev hayali kuran dar gelirli ailelere yönelik Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca başlatılan 'Konut Hesabı' uygulaması büyük ilgi gördü. 10 bin 668 kişinin konut hesaplarında toplam 68 milyon 317 bin lira birikti.

KONUT HABERLERİ

Vatandaş parayı 'Ev'lenmek için biriktirdi!
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 'Çeyiz Hesabı' ile 'Konut Hesabı' uygulamalarında 110 milyon liranın üzerinde para birikti.
 
Bakanlığın en güncel istatistikleri ağustos sonu verilerine göre, ilk başvuruları 18 Nisan 2016'da alınmaya başlanan Çeyiz Hesabı uygulamasında, aktif hesap sahibi sayısı 25 bin 177 oldu. 15 bankadaki hesaplarda biriken toplam miktar ise 41 milyon 742 bin 321 liraya ulaştı. Başvuruları 16 Ağustos 2016'da alınmaya başlanan Konut Hesabı uygulamasında ise ağustos sonu itibarıyla 10 bin 668 kişinin 14 bankada aktif hesap sahibi olduğu belirlendi. Bu hesaplarda toplam 68 milyon 317 bin lira birikti. Böylelikle her iki hesapta biriken toplam miktar 110 milyon 59 bin 321 lira olarak gerçekleşti.

 

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Çukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesiÇukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesi
  Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”
  NG Residence’tan kira garantili dev kampanyaNG Residence’tan kira garantili dev kampanya
  Konut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artılarıKonut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artıları
  Teknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyorTeknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyor
  Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!