Tunus açıklarındaki tekne kazası

GÜNCEL

TUNUS (AA) - Tunus Başbakanı Yusuf Şahid , ülkenin açıklarında kaçak göçmen teknesi ile askeri geminin çarpıştığı ve sekiz kişinin hayatını kaybettiği kazanın "ne koşullarda gerçekleştiğinin ortaya çıkması için soruşturmanın tamamlanmasının şart olduğunu" söyledi.

Bakanlar kurulu toplantısından sonra yapılan açıklamada, Şahid, hükümetin kurbanların aileleri ile dayanışma içinde olduğunu belirtti.

Açıklamada, "kazanın ne koşullarda gerçekleştiğinin ortaya çıkması için soruşturmanın tamamlanması ve sorumluların bir an önce tespit edilmesi gerektiği" kaydedildi.

Öte yandan, Tunus Savunma Bakanlığı'nın da kazanın detaylarına ilişkin soruşturma başlattığı aktarıldı.

Tunus'un Sfaks kentine bağlı Kerkene Adası açıklarında pazartesi gecesi, kaçak göçmenleri taşıyan tekne ile Tunus Sahil Güvenlik gemisinin çarpışması sonucu 8 kişi hayatını kaybetmiş, batan göçmen teknesinden 38 kişi kurtarılmıştı. Kazadan kurtulanlar, teknede Tunus'un farklı bölgelerinden gelen 90 kişinin bulunduğunu iddia etmişti.

Tunus Sahil Güvenlik yetkilileri, eylül ayında Avrupa sahillerine ulaşmaya çalışan Tunuslu ve Afrikalı 550 göçmenin yakalandığını bildirmişti. Buna göre, Tunus'ta geçen yılın aynı ayına oranla yasa dışı göçte 3 kat artış görüldüğü kaydedilmişti.

Etiketler :

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Çukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesiÇukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesi
  Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”
  NG Residence’tan kira garantili dev kampanyaNG Residence’tan kira garantili dev kampanya
  Konut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artılarıKonut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artıları
  Teknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyorTeknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyor
  Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!