TOKİ'den 25 yılda 38 bin afet konutu

TOKİ, 1992 Erzincan depremi sonrası yurdun çeşitli bölgelerinde depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için afet konutu inşa etmeye başladı. İdare, 2017 yılına kadar yaklaşık 38 bin afet konutunu hayata geçirdi.

KONUT HABERLERİ

TOKİ'den 25 yılda 38 bin afet konutu
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, hayata geçirdiği sosyal konut projelerinin yanı sıra deprem mağdurlarını da unutmadı. TOKİ, deprem mağdurlarının acil barınma ihtiyaçlarını karşılamak için yaklaşık 38 bin afet konutu inşa etti.

Erzincan depremiyle başladı

Doğal afetlerden zarar gören bölgelerde konut inşası ve alt yapı düzenlemelerini gerçekleştiren TOKİ, afet yönetimi ve yeniden yapılandırma faaliyetlerine 1992 yılında yaşanan Erzincan depremi ile başladı.

Toplam 37 bin 734 afet konutu

TOKİ, 2017 yılına kadar Tür kiye’nin çeşitli bölgelerinde ve yurt dışında 132 proje kapsamında 37 bin 734 afet konutu inşa etti. Kurum afet mağdurları için, Akdeniz Bölgesinde 145, Marmara Bölgesinde bin 146, Karadeniz Bölgesinde 2 bin 288, Ege Bölgesinde bin 910, İç Anadolu Bölgesinde 998, Doğu Anadolu Bölgesinde 25 bin 264 ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bin 363 konut inşa etti.

İdare, Türkiye dışında afete maruz kalan ülkelerde ise 4 bin 620 konutun yanı sıra hastane, okul gibi farklı ihtiyaçlara yanıt veren sosyal tesisler yaptı.


EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Çukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesiÇukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesi
  Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”
  NG Residence’tan kira garantili dev kampanyaNG Residence’tan kira garantili dev kampanya
  Konut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artılarıKonut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artıları
  Teknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyorTeknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyor
  Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!