Rus bankadan Türkiye'de ev alacaklara kredi

Rus banka Sberbank, Türkiye'den ev alacak Rusya vatandaşlarına özel kredi verecek, rus bankasından türkiye'den ev alacaklara özel kredi, ev kredisi, konut kredisi, ev, konut, kredi, türkiyeSonra Oku

KREDİLER

Rus bankadan Türkiye'de ev alacaklara kredi
Türkiye'de faaliyet gösteren Denizbank'ı bünyesinde bulunduran Rusya'nın en büyük bankası Sberbank, Türkiye'den ev alacak Rusya vatandaşlarına özel kredi verecek. Krediler müstakil konut ve apartman dairelerini kapsıyor. Sberbank, Türkiye'nin yanısıra Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan'da gayrimenkul alacaklara kredi desteği planlıyor.

Türkiye'de gayrimenkul alımında Rusya vatandaşları ilk sırada yer alıyor. 2014'ün ilk 5 ayında 12 bin 485 yabancıya gayrimenkul satışı yapılırken, Ruslar 55 arsa ve 1.580 konutla ilk sırada yer aldı. Sberbank Başkan Yardımcısı Sergey Gorkov, konuyla ilgili olarak Kommersant gazetesine yaptığı açıklamada, Türkiye'de gayrimenkul almak isteyen Rusya vatandaşlarına kredinin Denizbank aracılığı ile sağlanacağını söyledi.

Kredi programının 23 Haziran'da başlayacağı bilgisini veren Gorkov, Sberbank'ın belge ve risk değerlendirme konusunda danışmanlık vereceğini kaydetti. Faiz ve süreler ise yerel kredi imkanları ile paralel olarak Denizbank tarafından belirlenecek. Uygulama; Çek Cumhuriyeti'nde 23 Haziran, Hırvatistan'da da 1 Temmuz'da başlayacak.

Rusya'nın ikinci büyük bankası VTB de Avusturya ve Fransa'da gayrimenkul alacak Rusya vatandaşlarına kredi desteği sağlayacak. VTB, iki ülkede lüks konutlar için özel bir paket hazırlıyor.EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Akkuyu Nükleer Santrali'nin yapımı ne zaman başlayacak?Akkuyu Nükleer Santrali'nin yapımı ne zaman başlayacak?
  2020'ye kadar 44 yeni AVM2020'ye kadar 44 yeni AVM
  Larissa Göl Evleri satışa çıkıyor! 1.200 konut geliyor!Larissa Göl Evleri satışa çıkıyor! 1.200 konut geliyor!
  Doğu’nun en yüksek binası ESN Twin Towers satışa çıktıDoğu’nun en yüksek binası ESN Twin Towers satışa çıktı
  DKY 240 milyon liraya Kartal sahiline indiDKY 240 milyon liraya Kartal sahiline indi
  Strada’dan kadınlara özel: 2+1 daire alana 3 taş pırlantaStrada’dan kadınlara özel: 2+1 daire alana 3 taş pırlanta