Riva arazisinde satışlar eylülde başlayacak

Galatasaray'ın dev Riva projesinde ön talep eylül ayında toplanacak.

KONUT HABERLERİ

Riva arazisinde satışlar eylülde başlayacak
Galatasaray Spor Kulübü'nün Riva'daki 1 milyon 76 bin 20 metrekarelik arsası için Emlak Konut GYO ile bir anlaşma yapılmıştı. Arsa için yapılan ihalenin kazananı ise geçtiğimiz aylarda Yılmaz İnşaat olmuştu. 

"RUHSAT AŞAMASINA GELDİK"

Projenin detayları ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyen şirket, Riva'daki arsada 1500 ile 1600 villa, 70 dönüm park alanı, macera parkının yer alacağı 200 dönüm büyüklüğünde özel orman alanı, gölet, yüzülebilir lagün, klinikler, eğitim kurumları ve mağazalar yer alacağını belirtti.
Türkiye'nin en büyük villa projesi olacağını vurgulayan Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz, “Ruhsat aşamasına geldik. Önümüzdeki aylarda ön talep toplamaya başlayacağız. 2+1’den 6+1’e kadar tipinde villalar olacak. Her villanın en az 300 metrekare bahçesi olacak. Villaların büyüklüğü 2+1 villalar 160 metrekareden başlıyor. Natamam şekilde yapılacak villalarımızda, yatırımcı isterse ince işçilik için istediği paketi satın alarak villasını hazır teslim alabilecek.” dedi. 

Riva arazisinde satışlar eylülde başlayacak
 

YÜZDE 80'İ GALATASARAY'IN YÜZDE 20'Sİ EMLAK KONUT'UN

Projenin yatırım bedeli 2 milyar lira olarak açıklanırken bu yatırımın 400 milyon lirası yol ve alt yapı çalışmalarına harcanacak. Yılmaz İnşaat Emlak Konut’a bu projeden en az 3 milyar 808 milyon TL kazanacağını taahhüt etmişti. 

Anlaşma gereği bu paranın yüzde 80’i GS'nin yüzde 20’si Emlak Konut’un olacak. GS gelirin yüzde 80’ine denk gelen 761.6 milyon lirayı alacak.

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Folkart yeni projesi Vega'yı tanıttıFolkart yeni projesi Vega'yı tanıttı
  Emlak Konut GYO'nun yeni projesi satıştaEmlak Konut GYO'nun yeni projesi satışta
  Makyol Gayrimenkul'de hedef büyüttü!Makyol Gayrimenkul'de hedef büyüttü!
  Artaş İnşaat 2.534 konut teslim ettiArtaş İnşaat 2.534 konut teslim etti
  Çukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesiÇukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesi
  Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”