Rekor kelimesi artık Bitcoin’le özdeşleşti

Bir dönem 1 dolara satılan sanal para birimi Bitcoin bugün itibari ile 14 bin 189 dolara çıktı. Sene başından beri Bitcoin’in yatırımcısına kazandırdığı miktar tam yüzde bin 380.

EKONOMİ

Rekor kelimesi artık Bitcoin’le özdeşleşti
Sanal para birimi Bitcoin rekor üstüne rekor kırıyor. Tüm olumsuz görüşlere rağmen dün 12 bin doları aşmayı başaran Bitcoin bugün önce 13 bin ardından da bu sabah 14 bin 189 dolara çıktı. Sanal para birimi bu istatistiği ile iki günde yüzde 23 değer kazanmış oldu. Bitcoin, yatırımcısına ay başından itibaren yüzde 45, sene başından itibaren ise yüzde bin 380 kazandırdı.

Dev firmaları tek tek geçti
Ayrıca, piyasa değeri yaklaşık 240 milyar dolara yaklaşan Bitcoin, uluslararası ilaç firması Pfizer, yatırım bankacılığı kuruluşu Goldman Sachs ve ABD'li telekomünikasyon şirketleri AT&T ve Verizon gibi dev firmaları geride bıraktı. Dünya genelinde bin 200'e yakın diğer sanal para birimlerinin toplam piyasa değeri ise yaklaşık 360 milyar seviyesinde bulunuyor.

Geçen hafta 10 bin doları aştı
Sanal para birimleri arasında en yüksek piyasa değerine sahip olan Bitcoin, ilk kez geçen hafta salı günü 10 bin dolar seviyesini aşmıştı. Uzmanlar, ABD'li finans hizmetleri şirketlerinin Bitcoin işlemlerine başlama kararının ardından sanal para birimine olan talebin hızla arttığını vurguladı.

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Çukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesiÇukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesi
  Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”
  NG Residence’tan kira garantili dev kampanyaNG Residence’tan kira garantili dev kampanya
  Konut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artılarıKonut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artıları
  Teknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyorTeknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyor
  Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!