Rekor kelimesi artık Bitcoin’le özdeşleşti

Bir dönem 1 dolara satılan sanal para birimi Bitcoin bugün itibari ile 14 bin 189 dolara çıktı. Sene başından beri Bitcoin’in yatırımcısına kazandırdığı miktar tam yüzde bin 380.

EKONOMİ

Rekor kelimesi artık Bitcoin’le özdeşleşti
Sanal para birimi Bitcoin rekor üstüne rekor kırıyor. Tüm olumsuz görüşlere rağmen dün 12 bin doları aşmayı başaran Bitcoin bugün önce 13 bin ardından da bu sabah 14 bin 189 dolara çıktı. Sanal para birimi bu istatistiği ile iki günde yüzde 23 değer kazanmış oldu. Bitcoin, yatırımcısına ay başından itibaren yüzde 45, sene başından itibaren ise yüzde bin 380 kazandırdı.

Dev firmaları tek tek geçti
Ayrıca, piyasa değeri yaklaşık 240 milyar dolara yaklaşan Bitcoin, uluslararası ilaç firması Pfizer, yatırım bankacılığı kuruluşu Goldman Sachs ve ABD'li telekomünikasyon şirketleri AT&T ve Verizon gibi dev firmaları geride bıraktı. Dünya genelinde bin 200'e yakın diğer sanal para birimlerinin toplam piyasa değeri ise yaklaşık 360 milyar seviyesinde bulunuyor.

Geçen hafta 10 bin doları aştı
Sanal para birimleri arasında en yüksek piyasa değerine sahip olan Bitcoin, ilk kez geçen hafta salı günü 10 bin dolar seviyesini aşmıştı. Uzmanlar, ABD'li finans hizmetleri şirketlerinin Bitcoin işlemlerine başlama kararının ardından sanal para birimine olan talebin hızla arttığını vurguladı.

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  'Türkiye'de kazandığımız burada kalacak''Türkiye'de kazandığımız burada kalacak'
  Mesa'dan bir dev proje daha!Mesa'dan bir dev proje daha!
  Folkart yeni projesi Vega'yı tanıttıFolkart yeni projesi Vega'yı tanıttı
  Emlak Konut GYO'nun yeni projesi satıştaEmlak Konut GYO'nun yeni projesi satışta
  Makyol Gayrimenkul'de hedef büyüttü!Makyol Gayrimenkul'de hedef büyüttü!
  Artaş İnşaat 2.534 konut teslim ettiArtaş İnşaat 2.534 konut teslim etti