Madenciye müjde! Kaza sigortası geliyor

iş kazalarının en çok yaşandığı sektörlerden biri olan madencilikte yeni kriterler geliyor. Bunlardan biri de kaza sigortası

SEKTÖREL

Madenciye müjde! Kaza sigortası geliyor
İş kazası denilince akla gelen ilk sektörlerden biri de madenciliktir. Türkiye Taş Kömürü Kurumu Genel Müdürlüğü, bağlı müesseselerde istihdam edilen personel için 'Zorunlu Ferdi Kaza Sigortası' satın alacak. Yerin metrelerce altında canla başla çalışan madencilerin sigorta limitleri ise kişi başına ölüm ve sürekli sakatlık için 150 bin lira olarak belirlendi. İhale kapsamında sigorta süresinin bir yıl olacağı açıklandı.

TTK'dan yapılan açıklamada poliçelerin, 6 Mayıs 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan "Maden Çalışanları Zorunlu Ferdi Kaza Sigortası Hakkındaki Tarife ve Talimatı Tebliği"nde belirlenen şartlara göre tanzim edileceği belirtildi. Açıklamada, "Aylık düzenlenen personel işe giriş çıkışları, ilgili aydan sonraki ay başında bildirilecek olup bu bildirimler yapılmadan ay içinde oluşacak kazalarda da bildirim yapılmış sayılacak ve sigorta şirketi kazayı reddetmeyecek. Personelin görev yerinin değişmesi halinde ayrıca bildirimde bulunulmayacak. Poliçeler, sigortalının bağlı olduğu genel müdürlük veya müesseseler adına yapılacak. Kişi başı ölüm 150 bin TL, kişi başı sürekli sakatlık 150 bin TL" denildi. Tekliflerin verileceği en son tarih 16 Ocak 2017 olarak belirlendi.
Etiketler : madencimaden sigorta

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Akkuyu Nükleer Santrali'nin yapımı ne zaman başlayacak?Akkuyu Nükleer Santrali'nin yapımı ne zaman başlayacak?
  2020'ye kadar 44 yeni AVM2020'ye kadar 44 yeni AVM
  Larissa Göl Evleri satışa çıkıyor! 1.200 konut geliyor!Larissa Göl Evleri satışa çıkıyor! 1.200 konut geliyor!
  Doğu’nun en yüksek binası ESN Twin Towers satışa çıktıDoğu’nun en yüksek binası ESN Twin Towers satışa çıktı
  DKY 240 milyon liraya Kartal sahiline indiDKY 240 milyon liraya Kartal sahiline indi
  Strada’dan kadınlara özel: 2+1 daire alana 3 taş pırlantaStrada’dan kadınlara özel: 2+1 daire alana 3 taş pırlanta