Madenciye müjde! Kaza sigortası geliyor

iş kazalarının en çok yaşandığı sektörlerden biri olan madencilikte yeni kriterler geliyor. Bunlardan biri de kaza sigortası

SEKTÖREL

Madenciye müjde! Kaza sigortası geliyor İş kazası denilince akla gelen ilk sektörlerden biri de madenciliktir. Türkiye Taş Kömürü Kurumu Genel Müdürlüğü, bağlı müesseselerde istihdam edilen personel için 'Zorunlu Ferdi Kaza Sigortası' satın alacak. Yerin metrelerce altında canla başla çalışan madencilerin sigorta limitleri ise kişi başına ölüm ve sürekli sakatlık için 150 bin lira olarak belirlendi. İhale kapsamında sigorta süresinin bir yıl olacağı açıklandı.

TTK'dan yapılan açıklamada poliçelerin, 6 Mayıs 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan "Maden Çalışanları Zorunlu Ferdi Kaza Sigortası Hakkındaki Tarife ve Talimatı Tebliği"nde belirlenen şartlara göre tanzim edileceği belirtildi. Açıklamada, "Aylık düzenlenen personel işe giriş çıkışları, ilgili aydan sonraki ay başında bildirilecek olup bu bildirimler yapılmadan ay içinde oluşacak kazalarda da bildirim yapılmış sayılacak ve sigorta şirketi kazayı reddetmeyecek. Personelin görev yerinin değişmesi halinde ayrıca bildirimde bulunulmayacak. Poliçeler, sigortalının bağlı olduğu genel müdürlük veya müesseseler adına yapılacak. Kişi başı ölüm 150 bin TL, kişi başı sürekli sakatlık 150 bin TL" denildi. Tekliflerin verileceği en son tarih 16 Ocak 2017 olarak belirlendi.
Etiketler : madencimaden sigorta

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Yasegül Özdemir
  Rönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destekRönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destek
  Adam Kule Nisan'da teslimAdam Kule Nisan'da teslim
  Gayrettepe'nin akıllı evi: Loca GayrettepeGayrettepe'nin akıllı evi: Loca Gayrettepe
  İnistanbul’da daire alan kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor!İnistanbul’da daire alan kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor!
  Metal Yapı'dan rekor 2017 hedefi!Metal Yapı'dan rekor 2017 hedefi!