Konya'yı heyecan bastı! Çimler seriliyor!

42 bin kişilik Yeni Konya Stadı tamamlanmak üzere gün sayıyor.

İNŞAAT

Konya'yı heyecan bastı! Çimler seriliyor! Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yapımı tamamlanan Yeni Konya Stadı'ndaki çim serme çalışmalarında incelemelerde bulundu.

Yeni stadın Türkiye'yi ve Konya'yı gururla temsil edeceğini ifade eden Akyürek, Türk sporuna böyle bir eser kazandırmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirtti.

Çim serme işleminin bir iki gün içinde tamamlanacağını ifade eden Akyürek, şu bilgileri verdi:
"Başta yaşadığımız şanssız süreç dışında Türkiye'de en hızlı yapılan stadyum Yeni Konya Stadyumu oldu. Müteahhit firmaya, çalışan arkadaşlarımıza, emek veren herkese teşekkür ediyorum. 7-8 ay içinde ortaya çıkan eser gerçekten gurur duyulabilecek bir eser. 42 bin kişilik, UEFA kriterlerine uygun stadyumu Konyamıza ve ülkemize kazandırdığımız için mutluyuz."

Konya halkının bu esere sahip çıkmasını isteyen Akyürek, Torku Konyaspor'un maçlarında yeni stadı dolu dolu görmeyi arzu ettiğini vurguladı.

Akyürek, "Stadyumu güçlü bir takımla da bütünleştirmek gerekir. Konya halkının bu esere sahip çıkmasını diliyoruz. Torku Konyaspor'u ve Konya Stadyumunu yalnız bırakmasınlar. Burayı dolu dolu görmek istiyoruz. Böylece hem Torku Konyaspor'a hem de Konya'da sporun güçlenmesine önemli destek verilmiş olacaktır" değerlendirmesini yaptı.

Başkan Akyürek, yeni stadyumu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da ilgi ile takip ettiği vurgulayarak, Türkiye'yi gururla temsil edecek bu eseri Türk sporuna, Konya'ya ve Türkiye'ye kazandırmaktan mutluluk duyduklarını kaydetti.

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Yasegül Özdemir
  Rönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destekRönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destek
  Adam Kule Nisan'da teslimAdam Kule Nisan'da teslim
  Gayrettepe'nin akıllı evi: Loca GayrettepeGayrettepe'nin akıllı evi: Loca Gayrettepe
  İnistanbul’da daire alan kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor!İnistanbul’da daire alan kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor!
  Metal Yapı'dan rekor 2017 hedefi!Metal Yapı'dan rekor 2017 hedefi!