Konut sektörüne Ramazan bereketi

Ramazan ayını fırsat bilen inşaat firmaları özel kampanyalar başlattı. Firmalar, cazip fiyatlar ve uygun ödeme koşulları sunarak ev almak isteyen vatandaşları cezbetmek için yarışa girdi. Bu kampanyalar ile 1.5 milyon konut satışı hedefleniyor.

KONUT HABERLERİ

Konut sektörüne Ramazan bereketi
Yaz sezonuyla birlikte konut satışlarında görülen durgunluk inşaat firmalarını yeni yollar aramaya yöneltti. Firmalar, çareyi Ramazan kampanyalarında buldu.

Hemen teslim konutlarda sonradan ödeme, peşinat vermeden ev sahibi olma, faizsiz ödeme gibi seçeneklerin sunulduğu kampanyalarla, tüketicinin birikmiş parası olmadan konut sahibi olması kolaylaştırılıyor.

1.5 MİLYON KONUT SATIŞI HEDEFLENİYOR
"Kira öder gibi" sistemini etkin olarak kullanan şirketler, banka faizlerinin yüksek olması sebebiyle, firma bünyesinde alternatifler yaratıyor.

Nisan ayında Türkiye genelinde 114 bin 446 konutun satışı gerçekleştirildi. Konut sektörü temsilcileri bu yıl 1 milyon 500 bin konut satışı hedefliyor.

52 BİN YENİ KONUT SATIŞI YAPILDI

Türkiye genelinde ilk defa satılan konut sayısı, nisanda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 10.8 artarak 51 bin 988 oldu.

Toplam konut satışları içinde ilk satışın payı yüzde 45.4 olarak belirlendi. İlk satışlarda İstanbul 9 bin 380 konutla en yüksek paya (yüzde 18) sahip olurken, İstanbul'u 5 bin 206 konut satışıyla  Ankara  ve 2 bin 872 konut satışıyla İzmir izledi. İkinci el konut satışları geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5.1 artışla 62 bin 458 olarak gerçekleşti. İkinci el konut satışlarında da İstanbul 10 bin 686 konut satışı ve yüzde 17.1 payla ilk sıraya yerleşti.

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Akkuyu Nükleer Santrali'nin yapımı ne zaman başlayacak?Akkuyu Nükleer Santrali'nin yapımı ne zaman başlayacak?
  2020'ye kadar 44 yeni AVM2020'ye kadar 44 yeni AVM
  Larissa Göl Evleri satışa çıkıyor! 1.200 konut geliyor!Larissa Göl Evleri satışa çıkıyor! 1.200 konut geliyor!
  Doğu’nun en yüksek binası ESN Twin Towers satışa çıktıDoğu’nun en yüksek binası ESN Twin Towers satışa çıktı
  DKY 240 milyon liraya Kartal sahiline indiDKY 240 milyon liraya Kartal sahiline indi
  Strada’dan kadınlara özel: 2+1 daire alana 3 taş pırlantaStrada’dan kadınlara özel: 2+1 daire alana 3 taş pırlanta