Konut satışlarına yabancı dopingi

İnşaat sektörü özellikle yabancı yatırımcılara sağlanan vatandaşlık hakkıyla birlikte önemli rakamlara ulaştı. Bu yılın ilk 10 ayında 20 bine yakın yabancı, Türkiye’den konut sahibi oldu.

KONUT HABERLERİ

Konut satışlarına yabancı dopingi
Türk ekonomisinin lokomotifi inşaat sektörü, yabancı yatırımcının da yakın takibinde. Türkiye’de özellikle 1 milyon dolarlık ev alanlara veya 2 milyon dolarlık yatırım yapanlara vatandaşlık verilmesi sonrası konut satışlarında kayda değer yükseliş meydana geldi. Yeni Akit Gazetesi'nin haberine göre; geride bırakacağımız yılın ilk 10 ayında 20 bine yakın yabancı yatırımcı konut sahibi oldu. Bu rakamın yıl sonuna kadar daha da artması bekleniyor.

Suudiler ve Iraklılar önde 

Büyükyalı İstanbul’un Satış Danışmanı Tolga Şatır, konut yatırıcısının genellikle Arap kökenli olduğunu aktardı ve “Dairelere, dükkânlara ağırlıklı olarak Suudilerden, Iraklılardan, İranlılardan, Suriyelilerden talep geliyor. Talebin ileride daha da artacağını umuyoruz. Projelerde belli dönemlerde fiyat artışı yapılıyor. Artış talep ile orantılı. Tabi ki 2018’de fiyatlar belli oranda, belli seviyede artacak. Çünkü biz yatırımcının yanında oturumcuyu da korumalıyız, müşterilerimize kâr ettirmeliyiz” dedi.

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  'Türkiye'de kazandığımız burada kalacak''Türkiye'de kazandığımız burada kalacak'
  Mesa'dan bir dev proje daha!Mesa'dan bir dev proje daha!
  Folkart yeni projesi Vega'yı tanıttıFolkart yeni projesi Vega'yı tanıttı
  Emlak Konut GYO'nun yeni projesi satıştaEmlak Konut GYO'nun yeni projesi satışta
  Makyol Gayrimenkul'de hedef büyüttü!Makyol Gayrimenkul'de hedef büyüttü!
  Artaş İnşaat 2.534 konut teslim ettiArtaş İnşaat 2.534 konut teslim etti